Zprávička o schůzce s panem Ing. arch. Weinerem

Vše o originálních modelech Minibox (nejen 1:100)
Odpovědět
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Zprávička o schůzce s panem Ing. arch. Weinerem

Příspěvek od Pitris »

Takže ještě bych se rád vrátil k soutěži v Hradci Králové (4. 8. 2007). Míra, Michal Rozínek, Mirek Havlín a já jsme měli to štěstí a docela dlouho jsme se s panem Weinerem bavili o našich stránkách a vůbec jak to s měřítkem 1:100 vypadá.

Hned zkraje jsme probrali asi nejdiskutovanější téma na tomhle foru a to jsou předělávky originálních Miniboxů.
Pan Weiner nám sdělil, že předělávku je možné udělat, pokud je na modelu uveden odkaz na originál. Dokonce nespecifikoval ani na kolik procent musí být model přepracován.

Přesto bychom ale viděli neradi, aby chodily Tomášovi na uveřejnění modely, které jsou jen neopodstatněnými barevnými předělávkami Miniboxů. Modely by měly nést punc originality a k použití předlohy by měl být nějaký opravdu rozumný důvod - a to by možná nebyl špatný nápad nejen pro Miniboxy.
Každopádně modely, které teď máme na webu a vycházejí z Miniboxů by měly být technicky v pořádku. Le6onovy modely jsou také OK.
Prohřešky, kde není uveden odkaz na originál, budou napraveny společně s přechodem z minibox.webz.cz na minimodel.cz.

Tím směřuji k další věci, která se tímto přechodem také vyřeší a sice, že označení Minibox musí být použito výhradně pro modely pana Weinera, takže z URL stránek zmizí.

No a jak to vypadá s originálními Miniboxy 1:100 v budoucnosti? Panu Weinerovi se projekt "minimodel" líbí. První kontakt byl navázán a to, jestli někdy vyjde nový originál Minibox 1:100 bude záležet také na nás... :-)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Nejdůležitější zpráva na foru a tady ticho... :roll:
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Co na to lze říct :lol:
TAYBOR
Příspěvky: 38
Registrován: 31.12.2006 11:00

Příspěvek od TAYBOR »

tak to som velmi spokojny hlavne pre Le6novu tatru 111 afrikakorps :D ale inak je super ze p.Weinerovi to nerobi problem,a aj tak myslim ze sa tu neprekracuju ziadne dusevno-marketingove vlastnictva :) by the way ako by som mohol podporit tento web?? neni mi to uplne jasne ako to je zo slovenskom,ale myslim ze su to vysoke poplatky ci ne :?: a ked uz som sa tak rozpisal tak jedna inspiracia pre autorov,ktory prave nevedia co by robili :D Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Sem byl mimo (na dovoleny), ale takoveto reseni kauzy vitam a jsem potesen. Doufam, ze diky tomu pribudne mnozstvi kvalitnich minimodelu...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Minibox

Příspěvek od JanO »

Zkusím to tady oživit dotazem Jak je to dál s miniboxy?
Konkrétně mi jde o 1:300 a díly do minikolejiště. Vyslal jsem posla do Prahy koupit nějaké díly a dostal jsem od něj zprávu, že něco už není k dostání a asi ani nebude. Žije tedy ještě projekt minikolejiště? Nebo jsme odsouzeni k domácí výrobě?
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

myslim, že jelikož nejde nakupovat už snad ani přímod od WDS, tak jsme asi opravdu odsouzeni na druhovýrobu
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Minibox

Příspěvek od Tomas »

JanO píše:Zkusím to tady oživit dotazem Jak je to dál s miniboxy?
Konkrétně mi jde o 1:300 a díly do minikolejiště. Vyslal jsem posla do Prahy koupit nějaké díly a dostal jsem od něj zprávu, že něco už není k dostání a asi ani nebude. Žije tedy ještě projekt minikolejiště? Nebo jsme odsouzeni k domácí výrobě?
Honzo, nevím jak s novými věcmi ale co se týká starších, tak tady na foru nabízel jeden spolehlivý modelář výprodej všeho možného 1:300, zkus se obrátit na něj - měl toho hodně a za rozumné ceny. A bylo to nové ;-) Myslím že v sekci "Bazar" má ještě inzerát (Jakub).

Jinak co se týká nových modelů, podle posledního infa asi zatím nic nového nebude.
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Bohužel, než jsem se rozhoupal tak jste mi to rozebrali :? . Úplně :evil: !
Nejde mi ani tak o novinky, spíš o to, kde sehnat již vydané. ERKOtypu zásoby docházejí, zásilkový prodej Miniboxu je dočasně (jak dlouho?) pozastaven, snad ještě vytěžit MiGase.
Minikolejiště rozšiřuji postupně, takže bych potřeboval stabilnější zásobování :arrow: .
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

JanO píše:Bohužel, než jsem se rozhoupal tak jste mi to rozebrali :? . Úplně :evil: !
Nejde mi ani tak o novinky, spíš o to, kde sehnat již vydané. ERKOtypu zásoby docházejí, zásilkový prodej Miniboxu je dočasně (jak dlouho?) pozastaven, snad ještě vytěžit MiGase.
Minikolejiště rozšiřuji postupně, takže bych potřeboval stabilnější zásobování :arrow: .
No nějak jsem tu zapomněl napsat, že bych měl mít doma ještě poměrně dost 1:300 co byly v ABC (ročníky 43 a výš). Kdyžtak mi napiš na mail, co konkrétně sháníš :-) Určitě tu bude něco navíc nebo vícekrát. Dále pak by se možná dalo sehnat něco v antikvariátu v Kroměříži (i když tam spíše jen 1:100, sety 1:300 už asi nemají, podobně u Vágnera v Brně. Ale jednotlivě to tam nemají)
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Nemáte někdo prosím e-mail na ing. Weinera nebo WDS obecně? Že bych se přímo zeptal, jak miniboxy shánět.
Odpovědět

Zpět na „Minibox“