STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Trochu toho pasovania a skusania - terenna zakladna a dve urovne hradu. Otestovane a osadene. Pokracujeme nejakymi tymi obvodovymi murmi a biskupskym palacom, aby som videl, ako zapadne do terenu...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Příkop je opět zasypán?
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

JanO píše: 12.04.2020 19:10 Příkop je opět zasypán?
Ano, priekopa je zasypana, obe casti ostrova sa znova spajaju, ale opevnene uz budu ako celok
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Pokracovanie s obvodovymi murmi (kopa vyrezavania, urcite sa mi s tymi hradbami bude aj snivat) a skusobne osadenie Biskupskeho palaca do terenu. Necakal som to, ale sadol ako detska rit na serbel :)


Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Treti a posledny most vo Vyvoji. Dalsi uz nebude, bude zniceny vo vojne a obchodna cesta pretinajuca hrad bude presmerovana. Asi najkrajsi most a tesil som sa nan najviac. Potom prisli drobne potiaze, kedy mi nesedela sirka cesty v moste a tam som musel trochu stlacit krabickove nosniky. Ale nakoniec celkom OK vysledok.

Obrázek

Osadena hradobna veza vsetkych svatych aj so skompletovanym kamennym mostom cez rieku.

Obrázek

Biskupsky palac prepojeny na hradnu kuchynu II. Som zvedavy, ako mi sadne hradna brana a prepojenie na Hradny palac II, kde boli avizovane nejake nezrovnalosti.

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Este jeden detail ku druhej epoche - dorobene 'retaze' ku padaciemu mostu pri Ciernej brane...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Dnesne pokracovanie tretej epochy Vyvoja hradu, rok 1417. Trochu som mal strach, ci naozaj budu chyby v napojeni jednotlivych budov na hlavnom nadvori, ale vsetko sadlo uplne perfektne. Dokonca si dovolim tvrdit, ze na milimeter presne, takze vzhladom na to, ze staviam zo 160g papiera, tak mi ten milimeter mozno chybal :) Ale narval som to tam vsetko.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

A uplne na zaver dnesneho dna - par domeckov z podhradia - Hostinec u Zlateho Hroznu, dom pana Kaspara von Jankowitz a stodola purkrabstvi. Co je ten maly sennik, to netusim, nikde nieje oznaceny... Zajtra (alebo je to uz dnes?) sa tesim na kostol Sv. Jiri.

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Teď jsem se díval na začátek, jak se to vlastně vyvíjí :idea: . Hádám, že je to tak, že na svém místě je kostelík, biskupský palác stojí na místě původního příkopu a hrad se opevňuje pořád na té samé ostrožně.

Na fejsbůku bych se do historie tak snadno nevrátil.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Presne ako pises, je to super vidiet ako sa ten ostrov/kopecek meni, ako sa vyvijaju povodne stavby, napriklad ten most a obchodna cesta v dalsej epoche skoncia. V 1212 bola rotunda, hradny palac a hradna kuchyna, plus veza bergfrit, kovarna sa v 1417 pretransformovala do podhradia s hospodou a domom svobodneho pana von Jankovitz, zasypali priekopu, pribudli dvojite hradne mury a rotunda sa zvacsila na kostol. Je to jedna z vystrihivaciek ku ktorym sa stale vraciam a obdivujem ten vyvoj. A co potom este ked ich budem mat vedla seba vsetkych sest (a kam ich sakra dam?!?!)
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Dnesne pokracovanie so slubenym kostolom. Trosku rutina s osmymi piliermi, inak velmi pohodova stavba. Nasledne zakomponovane do terenu, doplnene drevene brany, ploty a dalsie doplnky. Zostava doplnit hradobnu vezu Klapalku a pojdeme do finale s hlavnou vezou Bergfrit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Dalsia epocha Vyvoja hradu zapocata. Musim sa vsak priznat, ze tentokrat vobec netusim (ako vravia kolegovia od Ryna - Keine Ahnung), ci idem spravnou cestou. Navodna kresba co sa tyka zakladu terenu dost neprehladna, nepomohol ani navod stiahnuty zo stranok Abicka. V kazdom pripade, nejak sa zacat musi, nieco otestujeme nasucho a chyby budem hasit za pochodu :)

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Dnes v noci este maly progress - hrubky terenu po obvode hlavnych segmentov, vsetko pripravene na osadenie na hlavnu terennu zakladnu...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Asi předpokládají, že po stavbě předchozích etap si modelář už poradí ;) .

A ten skok do roku 1617 přijde hodně náhlý, najednou se tam staví zámek bez náznaku předchozího vývoje :roll: .
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

JanO píše: 21.04.2020 07:24 Asi předpokládají, že po stavbě předchozích etap si modelář už poradí ;) .
No tak nejak som z toho bol dost rozhodeny, navyse trochu fixlujem a nestaviam celkom podla navodu. Kde nie je nutne uz odmietam vrstvit vsetky tiehromady kartonu, takze stvrta uroven (zamok samotny) uz bude bez toho a v moje rezii.
JanO píše: 21.04.2020 07:24 A ten skok do roku 1617 přijde hodně náhlý, najednou se tam staví zámek bez náznaku předchozího vývoje :roll: .
On zas tak nahly nieje, je k tomu pokec vzdy na zaciatku. Po husitskych vojnach zostal povodny opevneny hrad v ruinach. Most bol zniceny a priroda dielo skazy dokoncila ...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“