Paralelní stavba

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Paralelní stavba, i já se rád přidám sice by mě potěšil model co nemám ve sbírce, ale nějak mi stavbě nic nebrání.Co takhle nějaký autobus od Petra K. :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Pre mna lepia betastavby iba Franta a Míra. Tak ako pisal Franta, neposlem model hocikomu.Vsetko je o skusenostiach a ked vidim ako pod rukami týchto dvoch kolegov vznikaju pekné modely tak neplanujem v blizkej dobe to posielat na betatest niekomu inému. Ked uvidime ako lepis tak budem uvazovat ale nic v zlom, ale zatial nie.
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

blazen:kluci mají pravdu. Navíc dalších betalepičů netřeba. Tak 5-6 let nazpět, kdy se denně objevilo 10 nových krabičkových modelů a nikdo nestíhal lepit, to tak možná, ale v současnosti Franta s Mírou bohatě stíhají lepit nové stovky.

Nové Triple M vycházejí v tak dlouhých intervalech, že to stíhám lepit sám, navíc si k tomu asi přiberu ted i Michalovo modely, když sem se vrátil k lepení, ale kdybych nestíhal, tak máme s Frantou ty nejlepší zkušenosti a necháme to na něm :wink: (Ono i tak bude lepší, když to slepí i on i já, protože lepí mnohem lépe než já)

To samé Míra, oba lepí naprosto precizně a detailně, hledají všechny výzvy (interiéry, sebemenší detaily, prostě vše).

Na to, aby ses zařadil mezi ně, bys musel proházat, že toho máš hodně nalepeno (Já měl slepených 60 LBS, 15 modelů Petra K, okolo 50 Michalovo modelů a k tomu nějaké ty FDS a origo WDS). A přesto bych si netroufl se zavázat nabídkou coby testlepič. A také to ten člověk musí lepit naprosto precizně, dávat si opravdu záležet.

Nediv se tedy, že tvé neustálé nabídky nikdo nevyužije. Prostě lep co je. Slep třeba alespoň 1 každej typ modelu od Petra K, slep všechny Bucoboxy, Slep celé MR-Agro. Když nám ukážeš, že si v tom dobrej, tak toho třeba někdo využije.

JInak, taky bych neposlal model přednostně model někomu, kdo moje modely normálně nelepí. A myslim, že většina autorů to bude mít podobně



A ted k tématu. Tyhle debaty skoro nikam nevedou, co udělat hlasování o autorovi modelu paralelky, a pak se domluvit? Jak říkám, chce to něco nového
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
blazen620
Příspěvky: 25
Registrován: 09.03.2011 20:13
Bydliště: Tužina-Slovensko

Beta stavba

Příspěvek od blazen620 »

OK máte pravdu.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Beta stavba

Příspěvek od Tomas »

Zkus teď ten Actros a uvidíš jak to půjde.
blazen620
Příspěvky: 25
Registrován: 09.03.2011 20:13
Bydliště: Tužina-Slovensko

Re: Beta stavba

Příspěvek od blazen620 »

JJ už ho lepím. :D
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Takže, objevil se nám tu návrh na paralelku soutěžních modelů. Osobně jsem pro, ale chce to vyřešit co nejdříve, dokud jsou modely "čerstvé".

Tak se prosím vyjadřujte rozhodně:
1. - zda je váš názor ANO nebo NE
2. - V jaké pořadí, případně jaké modely lepit
pokud jste autor, tak ještě
3. - souhlasíte, aby Váš model byl předmětem paralelky?

Moje odpovědi
1. ANO
2. od posledního k prvnímu
3. ANO

Uvidíme, jak se tato anketa během pár dnů vyvine :wink:
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schroub »

Rád tuto paralelku podstoupím, i když času je pomálu.
1. ano
2. od zadu ať se zdokonalujeme
3. ano
Pár mnou navržených a zpracovaných modelů na
http://schroub.sweb.cz NEW
http://schroub.rajce.idnes.cz
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od Frenkye »

1. Áno
2. dobrý nápad to zobrať od konca
3. Áno
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Já bych k tomu jen poznamenal, že na rozdíl od poslední paralelky, kdy byl model uvolněn pro veřejnost na konci paralelky, tak soutěžní modely půjdou na web hned. Takže je nebudeme rozesílat, ale vždy si příslušný model stáhnete z fora / webu sami.
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 810
Registrován: 14.11.2008 16:17
Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od kamil »

U mě je stejná odpověd´jako u Frenkyeho
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

k první otázce se nemá smysl vyjadřovat, třetí je pro mě irelevantní, když jsem se neúčastnil, ale (2) klidně bych pořadím neomezoval (mě třeba ta T148 od MTX tolik nezaujala, jako obě klasický liazky - ty půjdou pod kudlu 100%). Ale je fakt, že se to dá taky "ochcat" tím, že se sem vrazí fotky až když na ten konkrétní model dojde řada.

Každopádně by chtělo pak ty, co se paralelky zúčastní od začátku do konce, nějak odměnit...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

vypadá to, že lepení všech bude dobrovolné. Navíc všechny modely budou zveřejněné a nebude to takové tajemství jako minule.

mě čeká na dodělání jeden betatest a pak se vrhnu na soutěž odzadu. Takže začnu richiboxem. (Tatru a Liazku 3M mám pochopitelně slepené, jak jste viděli)
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
marek116
Příspěvky: 177
Registrován: 19.10.2009 19:36
Bydliště: Prešov-Slovakia

Příspěvek od marek116 »

Automaticke_pero píše:k první otázce se nemá smysl vyjadřovat, třetí je pro mě irelevantní, když jsem se neúčastnil, ale (2) klidně bych pořadím neomezoval (mě třeba ta T148 od MTX tolik nezaujala, jako obě klasický liazky - ty půjdou pod kudlu 100%). Ale je fakt, že se to dá taky "ochcat" tím, že se sem vrazí fotky až když na ten konkrétní model dojde řada.

Každopádně by chtělo pak ty, co se paralelky zúčastní od začátku do konce, nějak odměnit...
tak mna ta tatra T 148 velmi potesila-urcite pojde pod "nuzky" a tak isto aj Liazky. Martine dufam ze pribudnu dalsie modely T148.:-)
marek116
Příspěvky: 177
Registrován: 19.10.2009 19:36
Bydliště: Prešov-Slovakia

Příspěvek od marek116 »

a este k paralelke mam taku istu odpoved ako Frenkye. Neviem ovsem ako mi to dovolia prac.povinnosti :roll: ale urcite budem lepit
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“