STAVBA:Tisk modelů - kvalita, správná velikosti, papíry atd.

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

Tak abych se nemotal do fotek modelu, tak to napíšu sem když se jedá o tisk.

Jde mi o tisk modelu od LBS (jiné ted neřeším).

Ozvalo se mi několik zdejších modelářu, všem moc děkuji za rady.

Bohužel ne vše bylo v pohodě, a ted jsem dělal pár pokusů.

Jedinej uspěch byl když mi Budulman poslal model vložem do *.doc
Sám jsem se tam pak pokoušel vložit jiný model, ale opět bez uspěchu.
Z toho je mi jasné že model na tiskárně kde tisknu asi lze vytysknout, jen je k tomu potřeba něco čeho se mi nedostává :lol:

Model loko T 466.2 jsem také zkoušel tisknout a hvšzda o které Petr K. mluvil se mi vytiskla v pohodě .... ale je zde podstatný rozdíl, ta loko je uložena v *.pdf ...s těmito soubory nemám nejmenší problém při tisku

Za sebe říkám, že je škoda že modely LBS nejsou v *.pdf, bylo by méně problému s tiskem.

Tak uvidím jak se mi bude dařit nadále ...
Sice ted moc modely nestavím, chci dodělat to co mám rozestavěno, at toho nemám moc :-D

Asi nejaktuálněji stavím model dakarky v 1:53 ..... tak potom snad i něco v 6blíbeném 1:100 :)
PtS14
Příspěvky: 15
Registrován: 05.01.2008 23:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PtS14 »

NolthA píše:
PtS14 píše:No pýtal som sa preto lebo ak stiahnem nejake modely stade a dam si v skicari "atributy" tak je tam 300 x 300 ale keď otvorim skicar "len tak" je tam len 96.
A zkusit si teda otevřít nějakej soubor těch 300 x 300 a celej smazat a kreslit v tom ...třeba by se to pak uložilo v těch 300 x 300.

Nevím nezkoušel jsem, jen mě to tak napadlo.
Skušal som ale keď to dam do PNG tak sa to nastavy na 96x96, asi to budem robiť ako LBS :wink:
JoseFxx
Příspěvky: 38
Registrován: 28.08.2007 15:34

Příspěvek od JoseFxx »

modely LBS tisknu zasadne pres program malovani kde jsem si navolil tisk na stranku velikosti sirka 215mm vyska 302mm pak nastavuji tak jak je to na obrazku.Takhle by to melo jit tisknout spravne na vsech tiskarnach HP
JoseFxx
Příspěvky: 38
Registrován: 28.08.2007 15:34

Příspěvek od JoseFxx »

Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Tisk LBS

Příspěvek od JanO »

Já to nacpu do Irfanwiev, tisknu v nejlepším přizpůsobení stránce a leze to 50.5 x 50 mm.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Spustím Word dám vzhled stránky dám na šířku a minimální okraje dám OK tiskázna mě upozorní že potřebuje větší okraje tak dám opravit a potom dám vložit obrázek ze souboru a vložím nějaký LBS většina jich vychází na 24% některé na 19%. a tisknu a čáry jsou všechny (pokud to někomu nejde tak v tom budou asi nějaké čáry) :D
Woodstock
Příspěvky: 13
Registrován: 27.06.2007 13:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woodstock »

otevřu XnView, otevřu příslušný obrázek, zadám tisk, vyberu tisknout podle DPI - tuto hodnotu nastavím na 300 a je hotovo...
JoseFxx
Příspěvky: 38
Registrován: 28.08.2007 15:34

Příspěvek od JoseFxx »

Budulman píše:Spustím Word dám vzhled stránky dám na šířku a minimální okraje dám OK tiskázna mě upozorní že potřebuje větší okraje tak dám opravit a potom dám vložit obrázek ze souboru a vložím nějaký LBS většina jich vychází na 24% některé na 19%. a tisknu a čáry jsou všechny (pokud to někomu nejde tak v tom budou asi nějaké čáry) :D
nevim asi tomu nerozumim ale jak muzu obrazek s priponou PNG otevrit ve Wordu??
Uživatelský avatar
Drobek
Příspěvky: 67
Registrován: 09.04.2006 19:42
Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Drobek »

JoseFxx píše:
Budulman píše:Spustím Word dám vzhled stránky dám na šířku a minimální okraje dám OK tiskázna mě upozorní že potřebuje větší okraje tak dám opravit a potom dám vložit obrázek ze souboru a vložím nějaký LBS většina jich vychází na 24% některé na 19%. a tisknu a čáry jsou všechny (pokud to někomu nejde tak v tom budou asi nějaké čáry) :D
nevim asi tomu nerozumim ale jak muzu obrazek s priponou PNG otevrit ve Wordu??
Vložit-Obrázek-Ze souboru
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

zajímalo by mě, kde všichni vzali, že modely LBS jsou exportovaný na 300 dpi, když jsou - kromě tatry wildfire, co je teď v soutěži - na 386 dpi (wildfire je dokonce na 483 dpi).
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

spis tu probihaji dve nezavisle diskuse - o tom jak tisknout modely na 300dpi, a o tom jak tisknout LBS modely :lol:
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Tak jsem zkoušel jeden LBS vytisknout v malování (dal jsem zmenšit na 19 procent a vytisknul a polovina čar zmizela) tak takže zůstanu u Wordu :D
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Prosím poraďte: Chtěl jsem si koupit papír 120 g/m2, ale když jsem na něj konečně v papírníctví narazil tak ho měli jen jakýsi lesklý, prý vhodný do laserové tiskárny :? . Chci se zeptat, jestli se tedy dá někde koupit papír 120 g/m2 normální (matný) nebo co by tenhle udělal v inkoustové tiskárně. Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

JanO píše:Prosím poraďte: Chtěl jsem si koupit papír 120 g/m2, ale když jsem na něj konečně v papírníctví narazil tak ho měli jen jakýsi lesklý, prý vhodný do laserové tiskárny :? . Chci se zeptat, jestli se tedy dá někde koupit papír 120 g/m2 normální (matný) nebo co by tenhle udělal v inkoustové tiskárně. Díky za každou radu.
Ten "lesklý" by v inkoustovce asi nic zase tak zvláštního nedělal, jenom je potřeba tisk nechat pořádně zaschnout. Větší průšvih spíš bude to, že pravděpodobně bude vrstvenej - bude se blbě ohýbat a po nařínutí lámat (tak 4 roky zpátky jsme to v Pardubicích zkoušeli). Chce to ale vyzkušet, třeba to nebude tak hrozný. Jinak tyhle papíry bývají trochu pololesklý všechny, jsou většinou hlazený.
Na kupování vyšších gramáží papíru jsou dobrý obchody s kancelářskou technikou. Dobrou zkušenost mám taky s Grandpapírem v Plzni na Borskejch polích (tam se dá sehnat úplně jakejkoliv kus papíru), ale to je pro tebe asi krapet z ruky :wink: .
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Díky, zkusím ještě ten obchod z kancelářskou technikou.
Plzeň mám trochu z ruky, ale výlet je možný 8) .
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“