Le6nova kolekce

Forum pro fotky vašich sbírek a toho nejlepšího z nich
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Le6nova kolekce

Příspěvek od Le6n »

Možná se bude někomu zdát, že moje kolekce je chudá. No, vypadá to tak. Ve skutčnosti jsem jako kluk slepil snad všechny Miniboxy, co vyšly v ABC, bohužel nedochovaly se z jednoho důvodu - měl jsem přítele, se kterým jsem si vyměnoval vystřihovánky (to znáte snad každý :) a ten přítel si obvykle za vystřihovánky nové (rozuměj neslepené) vybíral ty moje slepené. A protože se mu MiniBoxy moc líbily, postupně jsem přišel o všechny. Priznám se ale, že mně to vůbec nemrzí, protože jsem se na těch MiniBoxech naučil, že i ten nejmenší model může být krásný a obohatit sbírku, pokud se mu věnuje přiměřená péče. Proto jsem se po letech k MiniBoxem vrátil, zkoupil téměř vše v měřítku 1:100 co WDS nabízel a ze svého archivu ABC vytáhl vše, co sem měl. Takže mám k dispozici opravdu skoro všechny kousky pana Weinera (určitě ne všechno, ale proč bych si kazil radost, že ano?). Jenže jak jsem stárl, vyprofilovala se i moje profese a já se tak rád pouštím do grafických úprav modelů, abych jim tak vtiskl pečeť jedinečnosti. Takže moje kolekce nebude růst geometrickým radem, spíš budou pomalu přibývat modely, které všichni dobře znáte a přeso je uvidíte poprvé.

Na tomto místě bych rád deklaroval, že moje modely ačkoliv budou (možná na pár výnimek) vycházet z originálních modelů konkrétních autorů, budou vždy značně upraveny a vystaveny pouze jako fotografie. Nikdy však s úmyslem komerčním, vždy jen z lásky k modelu, přičemž autor původního modelu bude vždy uveden.
Naposledy upravil(a) Le6n dne 13.10.2006 08:21, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Tatra 111R (1:100, MiniBox, M. Weiner)

Modelové provedení, ale spíš jen taková tréningovka - přední blatníky i s bočním profilem, vyříznuta stupátka, profilovaná zadná kola, odpružení všech náprav, plastičtější přední světla. Blbá barevnost důsledkem tisku na ne moc kvalitní laserovce. Díky tomu jsem z modelu místo abych jej dotáhl jak to jen šlo udělal pokusního králíka a budu jej dělat znovu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Víc fotografií naleznete v MÉ FOTO KOLEKCI.
Naposledy upravil(a) Le6n dne 04.11.2006 19:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Mercedes Benz 1936 AK (1:100, MiniBox re-edice, M. Weiner)

Modelová verze MiniBoxu dakarského Mercedesu, v rámci možností plastický dezén kol (boční), prolysy na kabině, prořezaný volný prostor na přední mříži, profilovaná zadná kola, odpružení všech náprav. Jelikož je to dovolenkové dílo, neměl jsem možnost upravit si díly na PC tam, kde bych to chtěl - treba slozitější podvozek, plastické samostatní nádrže a bedny po stranách. Přesto jeden z mých nejoblíenějších MiniBoxů.

Obrázek Obrázek Obrázek

Víc fotografií naleznete v MÉ FOTO KOLEKCI.
Naposledy upravil(a) Le6n dne 04.11.2006 19:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Musím říct, že už se moc těším na další upravené kousky :D
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Kenworth K-100 Red Sioux (1:100, MiniBoxX, Le6n)

Tohle je další splněný sen - v časopisu Zenit pionýrů jsem kdysi četl komiks Red Sioux kreslíře V. Hanuše jenž mně nadchl natolik, že jsem si hlavního hrdinu příběhu - tahač Kenworth K-100 udělal jednoduchou úpravou MiniBoxu M. Weinera Mack Super Liner. Teď jsem se k Rudému Siouxovi vrátil prostřednictvím PC předělávky. Měřítko jako u běžných MiniBoxů 1:100, modelový podvozek, celkem kolem 80 dílů.

Plastická kola, zadní nápravy v provedení 'tupláky', detailní zpětná zrcátka, madla, natočená přední náprava...

Původně jsem zamýšlel udělat tento model i s interiérem, ale bohužel neměl jsem dostatek dobré dokumentace o interiéru tohoto tahače, takže interiér v některém dalším MiniBoxXu...

Jeslti nááááhodou někdo z vás zmíněný komiks V. Hanuše RED SIOUX někde má, nebo se k němu může dostat, prosím ozvěte se. Bohužel jej nikde nemám a opravdu bych ho po letech opět rád zhlídl... Díky

Obrázek Obrázek Obrázek

Víc fotografií naleznete v MÉ FOTO KOLEKCI.
Naposledy upravil(a) Le6n dne 04.11.2006 19:59, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Je to nádhera,víc se říct nedá

Bude i nějaký pěkný návěs???
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Martin Happy píše:Je to nádhera,víc se říct nedá

Bude i nějaký pěkný návěs???
Díky. Ten návěs určitě bude, ale až časem. Teď mám v merku ještě nějaké ty auta :)
Uživatelský avatar
Krzychu74
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2006 03:18
Bydliště: Klodzko / Poland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krzychu74 »

Hi all!
Le6n: very pretty models! Kenworth is for me the best. :D

Best regards.
Krzychu
--------------------------------
Witam wszystkich!
Le6n: bardzo ładne modele! Kenworth jest dla mnie najlepszy. :D

Pozdrawiam.
Krzychu
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Kolekce MiniBox na podstavečcích

Příspěvek od Le6n »

Přemýšlel jsem nad nějakými stojánky pro moji kolekci MiniBoxů. Nechal jsem se při tom inspirovat stojánky modelových autíček Cararama.

Pokud bude někdo sdílet mé nadšení z umístění modelů na stojánky, můžu zdrojové soubory spřístupnit. Zatím mám dva rozměry - pro dvounápravová vozidla (cca 7 cm) a pro třínápravová a větší vozidla (cca 9 cm). Na spodní straně volitelná informace o názvu a typu modelu, datum dokončení, doba stavby, autor ...

Obrázek Obrázek Obrázek

Víc fotografií naleznete v MÉ FOTO KOLEKCI.
Naposledy upravil(a) Le6n dne 04.11.2006 19:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Krzychu74 píše:Hi all!
Le6n: very pretty models! Kenworth is for me the best. :D

Best regards.
Krzychu
Thanx Krzychu, I am trying to do my best. I hope I can do more with every new model (LIAZ Dakar truck in progress right now)...
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Stojánky jsou exkluzivní, výborný nápad. A ještě když jsou na nich pěkně provedené modely...
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

petanus píše:Stojánky jsou exkluzivní, výborný nápad. A ještě když jsou na nich pěkně provedené modely...
JJ, kdyby někdo kupoval modely Cararama jen kvůli stojánkům, tak mám zájem o ty modely :D Ale vážně, je to dobrý nápad, jenom je škoda, že když sbírám i Cararamy, tak jsou stojánky nedostatkové zboží. Nebo dají se někde koupit za rozumnou cenu samostatně?
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Tomas píše:JJ, kdyby někdo kupoval modely Cararama jen kvůli stojánkům, tak mám zájem o ty modely :D Ale vážně, je to dobrý nápad, jenom je škoda, že když sbírám i Cararamy, tak jsou stojánky nedostatkové zboží. Nebo dají se někde koupit za rozumnou cenu samostatně?
No stojánky z Cararamy nejsou úplně to pravý ořechový - ideální je moct si udělat vlastní stojánek z papíru - může být přesně na míru a výroba trvá defakto několik minut. Nakreslil jsem je asi za 20 min v Corelu, připravil jsem si texty, které jen přepíšu podle konkretního modelu.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Le6ne... chtel bych te upozornit na jednu vec. Ty stojanky jsou naprosto skvely napad a moc se mi libi, ALE. Tim, ze pouzivas originalni logo minibox, porusujes autorske pravo pana Weinera. A zatimco treba moje predelavka favoritu je "v ramci moznosti" v poradku (nebo tak jsme se alespon s panem Weinerem shodli), tak ty stojanky uz by mohly byt docela problem. Pred tim, nez je zacnes zverejnovat, tak bych rozhodne doporucil, aby si s nim celou tuto zalezitost prokonzultoval, nebot pri nejhorsim by mohlo dojit i k tomu, ze bychom prisli o cely web minibox.webz.cz, nebot i slovo "minibox" spada pod ochrane znamky pana weinera.

Jako idealni bych videl, pokud bys tyto stojanky pripravil, ale ke stazeni by byly primo z oficialniho webu minibox.cz , spravovane panem Weinerem (i kdyz si nejsem jisty kterym z nich)

Pokud bys mel zajem, mam na pana Weinera telefonni cislo, tak bych ti ho soukromou postou poslal, abyste se mohli nejak domluvit (napr. ze bys mu to pak poslal mailem, etc..)
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Colonel32 píše:ALE. Tim, ze pouzivas originalni logo minibox, porusujes autorske pravo pana Weinera. A zatimco treba moje predelavka favoritu je "v ramci moznosti" v poradku (nebo tak jsme se alespon s panem Weinerem shodli), tak ty stojanky uz by mohly byt docela problem. Pred tim, nez je zacnes zverejnovat, tak bych rozhodne doporucil, aby si s nim celou tuto zalezitost prokonzultoval, nebot pri nejhorsim by mohlo dojit i k tomu, ze bychom prisli o cely web minibox.webz.cz, nebot i slovo "minibox" spada pod ochrane znamky pana weinera.

Jako idealni bych videl, pokud bys tyto stojanky pripravil, ale ke stazeni by byly primo z oficialniho webu minibox.cz , spravovane panem Weinerem (i kdyz si nejsem jisty kterym z nich)

Pokud bys mel zajem, mam na pana Weinera telefonni cislo, tak bych ti ho soukromou postou poslal, abyste se mohli nejak domluvit (napr. ze bys mu to pak poslal mailem, etc..)
Ahoj Colonele. Koukám, že myslíš na všechno, ale uklidním tě. Nehodlám zveřejnit stojánky s logem MiniBox (pokud vůbec). Spodní strana by na veřejném stojánku byla prázdná - každý by si totiž musel vepsat, o jaký model se jedná. Na mých stojáncích je logo Minibox, protože to jsou originální modely pana Weinera (nebo z nich vychází) a protože je model na stojánku napevno, informace na podvozku modelu nejsou vidět. Takže vlastně dělám reklamu panu Weinerovi a MiniBoxum :D

Pokud jsi ve styku s panem Weinerem, můžeš mu o tom říct, ať je všechno kóšer a ať nejsou problémy a třeba se mu nápad opravdu zalíbí (a možná připraví své vlastní stojánky). Se mnou jakožto cizím a ještě cizejším nemá důvod mluvit.

V každém případě nemám zájem o problémy a už vůbec bych nechtěl dostat do problémů tuhle skvělou stránku. Zatím určitě nebudu nic zveřejňovat (vždyť to má v rukou správce stránek) a budu si v klidu stavět další modely.
Odpovědět

Zpět na „Fotky našich sbírek modelů“