prvotina

Forum pro fotky vašich sbírek a toho nejlepšího z nich
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

prvotina

Příspěvek od Reski »

Zdravim, tak jsem objevil Vas web a forum a jako prvni jsem si slepil Renaulta od Kopiboxu... mno moje prace neni tak kvalitni(navic to mam na kancelarskem papiru ackoli to neni doporuceno :D ), ale byl jsem hrdy na hadice za kabinou :D
Obrázek
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no na prvním modelu je vždy co zdokonalovat. vypadá moc pěkně slepený jen by to chtělo trochu retuše a ještě jedna věc. disky na předních kolech a rezervě mají být trochu zapštěné dovnitř, jinak je to velice pěkně slepené. mimochodem Vítej mezi námi :)
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

Příspěvek od Reski »

2D_C: diky za privitani :) jj je co zlepsovat, az se zlepsim tak tento model "pomstim" snad kvalitnejsi stavbou nez touto :D
mno to zapusteni to jsem prave chtel risknout bez zapusteni, ale jinak mas samozrejme recht, trosku to ponorit by chtelo :wink:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Jinak příště prosím fotky sestavených modelů sem do příslušné kategorie viewforum.php?f=35

nebo ti můžu tohle téma přesunout dolů do "Fotky sbírek modelů" a budeš si ho postupně aktualizovat ;-)

Jinak na první model si myslím, že je to slušné a docela odvážný výběr, začít hned Kopiboxem, který přece jen patří mezi ty obtížnější modely ;-)
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

Příspěvek od Reski »

2Tomas: mno bal jsem se ze to dam spatne a stalo se ;) kdyz tak te teda prosim o presunuti do tech sbirek ;) jako dalsi aktualizace bude Liazka od pana Rozinka 8)
Tak me se hlavne libil ten modelovy podvozek (z krabickoveho jsem uz vyrostl) a na opraseni mych modelovych zkusenosti se mi tento tahac moc libil. Jak jsem jiz psal, nic moc kvalita me stavby... ALE JA HO POMSTÍM 8) :D
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

T111

Příspěvek od Reski »

Začnu teda trošku doplňovat svoji sbírku ;)
Ve skříni mám malého kostlivce v podobě T141 a lehce nedodělané T111 - chci ji tam dát ještě motor....
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
... chybky se určo najdou, ale snad lepčejší než Renaultík ;)
Naposledy upravil(a) Reski dne 08.11.2009 17:39, celkem upraveno 1 x.
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

žiguli

Příspěvek od Reski »

V předchozím příspěvku jsem se pochlubil s T111 a jaké bylo překvapení, když jsem pod plachtou našel zánovního žiguliho :D úplně jsem zapoměl, že jsem si ho tam odložil. Je teda v menší mírce (1:120) od pana V-graphics.
Obrázek Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

parádní modýlek. možná bych přilepil tu plachtu v místech kde se odchlipuje a ta retuš aspoň na kolech ;) ale jinak nádhera. :) jen tak dál :)
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

Příspěvek od Reski »

2D_C: té retuše se trošku bojím, musím si proštudovat tady fórum, abych okoukal jak na to :oops:
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Retuše se vůbec neboj. Je to celkem jednoduché, jenom potřebuješ správné nástroje. (Taky jsem dřív nedělal retuš a začal jsem s tím až nedávno a fakt to vo hodně zvedne úroveň slepeného modelu)
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak tak. dřív jsem retušoval jen kola a to šernou fixkou. později vlastně nedávno jsem oběvil krásu v temperách... takže teď už retušuju i zbylé části modelů a vážně to těm modelům pomuže. mě stačí jen tempery a slaboulinkej štěteček... no teď k tomu přibyli i fixky protože některý barvy prostě z temper neudělám asi sem na to levej... :) ale neboj se toho. namícháš si správný odstín a jedeš. když to přepískneš, tak stačí namočit štětec jen vodou a setřít barvu ale bacha, aby se ti nerozlepily spoje. já rači retušuju před tim než to slepim a po slepení jen zaretšuju co se nepovedlo...

jinak ten žigul je skvělej. :) Frenky tu má i žiguly v 1:100 a hooodně verzí, mám dojem že snad všechny co byli vyrobeny. :)
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

Příspěvek od Reski »

2D_C: ty jo ty tempery to je hodne zajimavej tip! vyzkousim hned na nejakem dalsim modelu ;) jinak do ted jsem se snazil to dohanet obycejnou tuzkou (hrany pred slepenim a nejake nepovedene spoje) a fixu na kola. Ted jen najit barvicky ktere jsem nosil na zakladku na vytvarku :D
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

já na retuš používám obyčejné vodovky, :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

každý má svůj způsob práce, nenech si nic vnucovat a najdi si sám postup, který ti bude nejvíc vyhovovat. Žádnej študovanej z oblohy nesletí a metodou pokus-omyl docílíš patřičnýho vyladění postupu, ruky a oka.

Já používám jedny dost letitý anilinový vodovky ještě ze základky (tj. jim je nějakých 15 let), jen mě štve, že už se rozpadají a úplně zmizela bílá... takže to doháním bílou akrylkou od tamijáji - ale zase ne vždycky retušuju.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Reski
Příspěvky: 10
Registrován: 02.11.2009 23:52

Příspěvek od Reski »

2Automaticke_pero: cozpak to ja si vnucovat nic nenecham ale poradit si necham rad ;) ty vodovky me taky napadly, ale zatim jsem mel strach, ze rozpiju barvu... asi si vytisknu nejakej modylek, ktery padne jako zkusebni :D
Jinak ted pracuju na zavodnim tahaci Liazu od pana Rozinka a tam zatim na retus pred lepenim pouzivam jen cernou fixu. Uvidime jak se bude darit pri lepeni a co pak dotahovat ;)
Odpovědět

Zpět na „Fotky našich sbírek modelů“