PTF modely

Série náklaďáků TATRA i dalších značek v včetně návěsů, přívěsů apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Když už jsme u těch Tatrovek, tak po kratší pauze je jedna nová 148čka u V. Zadáka - 6x6 tahač v úpravě MAM Strager.

http://www.minibox.webz.cz/V_Zadak.html
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Martin Happy píše: Jinak popelářský set je taky zajímavý
Další námět do 3 kola soutěže :)
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Martin Happy píše:Nemohl sem si nevšimnout T815 s malou kabinou,to by otevřelo spoustu nových možností pro modely,můžu to považovat za předkrm budoucích dalších verzí??

Jinak popelářský set je taky zajímavý
No ta Tatra PJ něco málo s ní mám v plánu , jinak ta která je tam nakreslená jako popelářský vůz je inspirována americkým vozem Peterbilt :lol: s nástavbou Leach a byl to jen jakýsi pokus jak by to asi vypadalo ale nebyl by problém jej zahrnout do serie "fiction" ono to pomalu začíná vypadat že uvedu na svět samostatnou sérii PTF - SF xxx která by zahrnovala pouze fiction vozidla ještě uvidím jestli bude zájem či nikoliv v tuto chvíly by mohlo spatřit světlo cca 15 modelů v této serii :D
především LIAZ , Trambus a pár Tater
Ještě poznámka dřív než by vznikla tato serie bych rád dokončil nástavbu domíchávače betonu pro podvozek 3 , 4 a 5nápravový takže se na chvilku odmlčím a budu se snažit tu nástavbu konečně dokončit
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Takže koukal jsem Tomáš už to tam dal :wink:
Pro model Ginafu PTF 20 sestrojil LBS podvozek :wink: ke stažení u modelu Ginaf :wink:

Za což patří LBS velký Dík protože se opravdu povedl
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

:lol: nééjní a nééébude šálalálala :D
:twisted: :twisted: :twisted: next novinky asi až po 10.10.2006
do té doby je brána Peterson Trucks Factory zcela uzavřena z důvodu celozávodní dovolené a hlavně vytrvalé přesčasové práce na důležité zakázce alá stavba nákladáku v 1:32 a potom konstrukcí návěsu pro jiného kolegu v témže měřítku takže malá odmlka
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Petře, mám jeden dotaz na podvozky - díval jsem se, že spodní část podvozku (nebo i nástavby) dávaš samostatně na přilepení, zatímco většinou se to dává tak, aby krabička byla komplet z jednoho dílu. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to máš nějak ozkoušené a je to pro Tebe lepší a proto to tak kreslíš. Protože mně by na lepení víc vyhovovalo "klasické" pojetí. Ano, vím, že si zase vymýšlím :D :D :D
Ale prostě mě to při lepení zaujalo....
LBS
Příspěvky: 58
Registrován: 11.05.2006 07:05
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od LBS »

Já mám u svých novějších podvozků odzkoušené používání samostatného dílu podvozku (nástavby) a to z toho důvodu, aby obě strany byly stejně pevné (chlopně na obou stranách slouží zároveň jako výztuhy).
LBS
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Tomáši - jak již řekl LBS to je jeden důvod a potom to má ještě jeden při lepení krabičky může díky malým nepřesnostem vzniknout cokoli jiného nežli obdélník :roll: , já osobně raději upřednostnuji tuto verzi málo kdy se potom stane žeby model stál našikmo ono moc to vidět není jedná se tam o tisícinu milimetru ale když se to špatně ohne hnedle je model v nehezkém bočním náklonu . Já si kdysi takto upravil i rameno u vysokozdvižné plošiny T148 z ABC a zatím co ostatním kamarádům se rameno všemožně kroutilo já jej díky přidané chlopni měl naprosto rovné :lol: , to samé jsem dělával s hydraulikou prostě stačilo čtvrtou stěnu odstřihnout přidat chlopeň a pak přilepit a nestalo se mi že by se díl na jedné straně zužoval 8)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Děkuji za vysvětlení, je fakt, že občas se krabička nepovede, přesně jak oba píšete a pak je tenhle postup výhodnější.
A že mi některé Miniboxy stojí nakřivo :roll:

PS: Ten Daf s izo skříní vypadá pěkně :)
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Nu Tome k tomu Dafu je připraven 4nápravový přívěs :wink:
jinak děkuji za pochvalu :oops:
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

VZadak

Příspěvek od VZadak »

Ahoj Petre,
chci se te jen zeptat jestli mohu pouzit Tvoji T813,kabinu a neco z podvozku. Videl jsem pekny autojerab 4x4 AD 20 a chtel bych si ho nakreslit. :oops:
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Vladimíre tak to je super :lol: já tu dobře dva měsíce laboruji jak ti lehce naznačit jestli by se ti do toho jeřábu nechtělo :wink: stejně jako jsem to provedl s jařábem na 148 :wink: :D . SAMOZŘEJMĚ ŽE MŮŽEŠ :wink:
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

VZadak

Příspěvek od VZadak »

Diky,samozrejme ze to nebude jako od LBS, to si myslim ze je na meritko 1:100 az moc, ale pokusim se udelat vysunovaci rameno a popripade i ten funkcni hak. Az bude ozvu se...
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

VZadak

Příspěvek od VZadak »

Ahoj Petre,chci se te zeptat jak to vidis dale s nasimi jednoduchymi klasickymi krabickovymi miniboxy, ma to jeste cenu? Kazdy lepi LBS a dalsi, jiz se objevuji dalsi autori jako Kopybox, ktere maji proficke propracovane modely. Clovek by musel mit mikroskop aby vsechny ty dily k sobe v meritku 1:100 poskladal. Uvazuju ze az dokoncim sve rozdelane modely tak se vratim k 1:32. Par mych modelu je i na Slovensku, docela me tesil zajem o ne.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

V. Zadák: nebyla to sice otázka přímo na mě, ale dovolím si také zareagovat. Myslím si, že jednoduché krabičkové modely tu mají své místo a budu rád, když se v nich bude pokračovat.
Za sebe můžu říct, že jsem velice rád za autory jako je LBS, Jan Kopeček, Spida a další, kteří dělají složitější a propracovanější modely, protože pak je tu možnost výběru, každý si přijde na své (např. jsem nepředpokládal, jak široká je základna lidí, kteří mají nejraději modely zemědělské techniky).
Ale stejně tak rád jsem za autory krabičkových modelů, zvláště když už z nich je pěkná série - jako jsi ty, Petr, Ivan Chmela a všichni ostatní. Já osobně mám rád oboje - u jednoduchých krabičkových oceňuji to, že přes jejich jednoduchost vypadají dobře a jejich sestavení nezabere příliš času (ostatně v tom bylo kouzlo originálních Miniboxů) a také je oceňuje spousta návštěvníků webu, i když to tak z fotek tady ve foru nemusí vypadat. U složitějších se mi zase líbí to, že i v krabičkovém provedení lze vyrobit a sestavit věrný model.
Abych to shrnul, krabičkové jednoduché modely určitě ano. A když si někdo udělá pauzu nebo se bude věnovat jiným měřítkům, je to jen jeho věc, protože samozřejmě tohle je bezplatný web a tudíž je čistě věcí autora jak bude modely dělat.
Odpovědět

Zpět na „PTF - Petr Sychra“