PTF modely

Série náklaďáků TATRA i dalších značek v včetně návěsů, přívěsů apod.
Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Mě je to jedno, já to nestavím, ale spíš to byla taková připomínka k věci...
90 procent vojenských (ne vojenských staveb) Tater 148 sloužících v armádě měla vojenský nárazník, ale to je jedno, mám velmi rozsáhlý fotoarchiv, který těch 90 procent potvrzuje. V žádném případě není pravda, že ji měly jen dělové tahače a valníky (btw. je to to samé) On totiž není rozdíl jenom v nárazníku a poklopu, ale zejména v utěsnění agregátů kvůli brodivosti vozidel. Tyto úpravy byly i na tahačích 4x4 a 6x6, UDS, S1, S3, AD-20, AD-070, většině CAS-32.... :?
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Martin Happy píše:
A kdy se na ně můžem těšit???
8) to je správná otázka , je sice již nakreslena ale ještě nevým zda nejprve uvolním valníkovou 815 nebo 148 ještě bude záležet kdy se podaří dokončit 813
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Hynek píše: Mě je to jedno, já to nestavím, ale spíš to byla taková připomínka k věci...
90 procent vojenských (ne vojenských staveb) Tyto úpravy byly i na tahačích 4x4 a 6x6, UDS, S1, S3, AD-20, AD-070, většině CAS-32.... :?
Panáčku než někoho začneš prudit tak si zjisti zda náhodou nemohly být i jiné verze než ty které máš zrovna ve svém archivu
foto UDS bez poklopu s kulatým nárazníkem pravda foceno ze špatného uhlu ale i tak je vidět že na střeše žádný poklop není
Obrázek
ukázka toho že ani sklápěčka nemusí mít poklop : upozornění byly časy kdy jsme měli Československou armádu !!! jenom pro hnidopichy kteří by namítaly něco na výsostný znak slovenska na dveřích
Obrázek
jenom škoda té lešanské Casky fotku bohužel nemám no asi bych ji ani nikdy neudělal bo v kasárnách bylo zakázáno fotit ikdyž :lol: :lol: no já nic neřekl , jinak co se týče dělového tahače a valníkového vozu třebas tam nějaký drobnopučký rozdíl byl vzhledem k tomu že jsem měl tu čast na BV psát vyřazovací papíry k těmto vozidlům . Jo a prosím tě Hynku kolik hodin jsi na vojně strávyl ve vozovém parku ? Otázka jen na okraj já jenom jestli jsi měl možnost vydět co vše stojí na place jako "uloženka"
jinak AD - která také nemá poklop
http://pt-vavros.wz.cz/pics/1486vad1.jpg
http://pt-vavros.wz.cz/pics/1486vad2.jpg
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

jinak otázka pro "znalce" jak poznáme podle SPZ vojenského vozu v kterém roce byl vyroben :wink:
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Na vojně jsem nestrávil ani minutu (co z toho před čtyřma lety - akorát flákárna), nicméně jsem viděl i část Lešanského depozitáře. Stejně bych si ale troufl tvrdit, že ty vojenské modifikace byly mnohem početnější... Jinak hádáme se o h...ě, ta moje původní poznámka směřovala spíš k tomu, aby byl autopark bohatší i o jiné než přebarvené modely, přebarvit je není až tak složité..
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Hynku : to se dalo říct trochu jiným způsobem a ne narážkou na "zamyšlení " :evil:
navíc hranatý nárazník mám opravdu schovaný až pro valníkovou verzi
a to že jsem přebarvil vozidla do vojenských barev bylo proto že po nich byl zájem a já chtěl udělat něco tvz na rychlo tohle bylo relativně nejjednoduší a jestli jsis všimnul tak civilní casku mám postiženou deformací JPG což se muselo překreslit kompletně celé znovu
na to že při tom připravuji ještě T815 a kreslím 813 je to práce až až

PS : ty citace se dají zkrátit zabírají strašně místa jen doufám že nám tu hádku admin smázne :wink: stejně to sem nepatří :roll:
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Jo, jo občas takhle blbě zareaguju, přijmi mou omluvu... :oops:
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Takže právě finišuji na modelu sklápěcí Tatry 815 8x8 S1A stačí jen dokončit pár maličkostí a bude hotová dokonce jsem ji nakreslil i ten ochranný rám který má originál (spz PZA-44-11)na způsob dakarských vozů s přídavnými světlomety na přední části tak se máte na co těšit :twisted:

Ju a :
Hynek píše:Jo, jo občas takhle blbě zareaguju, přijmi mou omluvu... :oops:
Příjmuto :wink:
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Hlásím HOTOVO PTF 06 a PTF 07 právě vznikly dva nové sklápěče na čtyřnápravových podvozcích je jen otázka času kdy budou ke stažení :wink: věřím že budou mít uspěch 8)
Obrázek
takto budou vypadat :wink:
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Tak ty sou parádní
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Miko
Příspěvky: 69
Registrován: 10.04.2006 19:12
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miko »

Ale ta korba bude doufám sklápěcí!?! :evil: :!: :?:
Autor Mikoboxů ze stránky http://mikobox.uverysburinkou.cz
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 100
Registrován: 14.04.2006 12:05
Bydliště: Ledeč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou (škola)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš »

Neni na tatra trochu divná já znám jenom sklápěče 8x8 http://www.parma.cz/reference-detail.html?auto=12&det=1
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

ne divná opravdu není to co jsi poslal je až dvojková řada T815 a má jiné typové označení a typové označení S1A včetně poznávacích čísel bych si vycucal z prstu ? :wink: :lol:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Miko píše:Ale ta korba bude doufám sklápěcí!?! :evil: :!: :?:
no připravené na sklápění to tak trochu je no ale sklápěcí zatím nebudou :wink:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 100
Registrován: 14.04.2006 12:05
Bydliště: Ledeč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou (škola)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš »

Tak aha tohle jsem nikdy neviděl :oops: ale to nevadí do teDď jsem myslel že existuje jenom tamta
Odpovědět

Zpět na „PTF - Petr Sychra“