Jaký koupit foťák?

Zcela OFF TOPIC - pokec o všem co nás baví a zajímá
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Koukám, že hodně lidí de po Olympusech... Tadle věc mi nesmí do baráku (teda do pokoje). Poté co jsem svou Minoltu (na 2MPx a standartní fce parádní fotky, ne vždy je to o dokonalým foťáku) prodal bráchovi, tak jsem byl nucen fotit buďto mobilem SE W800i a dost dlouho mi to stačilo nebo Olympusem C-730 UZ. Na olympusu se mi líbily pouze 2 věci - velkej optickej zoom a měl víc pixelů než mobil nebo Minolta ( obojí po 2MPx, Oly 3,2MPx). To je asi jediný + Olympuse (manuální režimy nepočítám). Vše ostatní na pytel. Návod né moc přehlednej ani poučnej, ovládání nepříjemný, váha, velikost... Prostě šílenost...

Možná mi bude někdo oponovat, že nadávám na Olympus, ale hledat takový kraviny jako vyvážení bílý a korekce expozice v hnusným menu je pro mě docela zásadní a zdržující nedostatek, včetně absence zobrazení času závěrky na dipleji v automatickým režimu (manuální byly v pohodě pokud se neladila bílá a expozice - zas do menu). Minolta to měla krásně rychle dostupný. A to nemluvě o kvalitě barev na fotce. Oly dělal takový divně nepěkný barvy, ale todle už je věc osobního vkusu.

Před asi 3ma měsícema jsem si koupil Panasonic TZ-2. Taky už jsem na něm objevil drobnej nedostatek, ale to jsem si způsobil sám tim, že jsem usoudil, že se bez manuálních režimů obejdu. A ejhle, chyba lávky, hodily by se.
Jináč je to aparát supr. 6MPx; SD karty; 10x optickej zoom při 6MPx 13,8x při 3MPx - nevim jak to udělali ale je to tak; kovový tělo (zvyšuje hmotnost, ale i odolnost a přispívá k větší stabilitě při focení); optickej stabilizátor obrazu (dá se udržet v ruce i 1/8 uzávěrka bez blesku); makro od 5cm (bodlo by od 1cm); širokoúhlej objektiv; ISO 100-1250; aku blok s nabíječkou v balení; to vše v rozměrech běžnýho kompaktu (105x59,2x36,7mm). Myslim si že na automat je to suprově vybavenej stroječek. Dá se sehnat pod 8000,- + něco za katru (neni v balení, má interní paněť 12,7MB)

A pokud by někoho zajímalo jak fotí, tak tady a a tady jsou 2 ukázky.

Akorát na makro se musí fotit bez blesku nebo si na něj udělat tlumivku (používám kousek papíru a stačí) jinak jsou fotky brutálně přepálený a neni tam nic vidět.Taky se musí počítat s tim, že při focení hodně z blízka dělá blesk stín objektivu (nebejt širokoúhlej možná by to nebylo vidět tolik).

Holt až budu za pár let kupovat novej aparát, tak budu zas trochu chytřejší.
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
PtS14
Příspěvky: 15
Registrován: 05.01.2008 23:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PtS14 »

Baryk píše:Koukám, že hodně lidí de po Olympusech... Tadle věc mi nesmí do baráku (teda do pokoje). Poté co jsem svou Minoltu (na 2MPx a standartní fce parádní fotky, ne vždy je to o dokonalým foťáku) prodal bráchovi, tak jsem byl nucen fotit buďto mobilem SE W800i a dost dlouho mi to stačilo nebo Olympusem C-730 UZ. Na olympusu se mi líbily pouze 2 věci - velkej optickej zoom a měl víc pixelů než mobil nebo Minolta ( obojí po 2MPx, Oly 3,2MPx). To je asi jediný + Olympuse (manuální režimy nepočítám). Vše ostatní na pytel. Návod né moc přehlednej ani poučnej, ovládání nepříjemný, váha, velikost... Prostě šílenost...

Možná mi bude někdo oponovat, že nadávám na Olympus, ale hledat takový kraviny jako vyvážení bílý a korekce expozice v hnusným menu je pro mě docela zásadní a zdržující nedostatek, včetně absence zobrazení času závěrky na dipleji v automatickým režimu (manuální byly v pohodě pokud se neladila bílá a expozice - zas do menu). Minolta to měla krásně rychle dostupný. A to nemluvě o kvalitě barev na fotce. Oly dělal takový divně nepěkný barvy, ale todle už je věc osobního vkusu.

Před asi 3ma měsícema jsem si koupil Panasonic TZ-2. Taky už jsem na něm objevil drobnej nedostatek, ale to jsem si způsobil sám tim, že jsem usoudil, že se bez manuálních režimů obejdu. A ejhle, chyba lávky, hodily by se.
Jináč je to aparát supr. 6MPx; SD karty; 10x optickej zoom při 6MPx 13,8x při 3MPx - nevim jak to udělali ale je to tak; kovový tělo (zvyšuje hmotnost, ale i odolnost a přispívá k větší stabilitě při focení); optickej stabilizátor obrazu (dá se udržet v ruce i 1/8 uzávěrka bez blesku); makro od 5cm (bodlo by od 1cm); širokoúhlej objektiv; ISO 100-1250; aku blok s nabíječkou v balení; to vše v rozměrech běžnýho kompaktu (105x59,2x36,7mm). Myslim si že na automat je to suprově vybavenej stroječek. Dá se sehnat pod 8000,- + něco za katru (neni v balení, má interní paněť 12,7MB)

A pokud by někoho zajímalo jak fotí, tak tady a a tady jsou 2 ukázky.

Akorát na makro se musí fotit bez blesku nebo si na něj udělat tlumivku (používám kousek papíru a stačí) jinak jsou fotky brutálně přepálený a neni tam nic vidět.Taky se musí počítat s tim, že při focení hodně z blízka dělá blesk stín objektivu (nebejt širokoúhlej možná by to nebylo vidět tolik).

Holt až budu za pár let kupovat novej aparát, tak budu zas trochu chytřejší.
Ja mam Olympus FE 190 a úplne súhlasím s tým čo tu píšeš. Mne najviac vadi, že nerobi dosť ostré fotky a sú zrnité. Nvyše s ana ňom nedá nastaviť ani ISO atď. Teraz si chcem kúpiť nový foťak ale aj napriek mojim zlym skusenostiam s Oympusom musim zase kupiť Olymp. lebo XD karty nepasuju skoro do žiadneho ineho foťaku. Teraz chcem kupiť SP 550 UZ ale čo pozerám na fotky z K-R tak tiež su šumivé a neostré. Keby pasovali XD karty do SONYčiek tak kúpim SONY.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

A co nějakej fuji? tam taky xd pasujou
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
PtS14
Příspěvky: 15
Registrován: 05.01.2008 23:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PtS14 »

Budulman píše:A co nějakej fuji? tam taky xd pasujou
No len neviem či su FUJI kvalitné....
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Jak jsou na tom Fuji to nevim, ale myslim, že některý jsou dobrý. Co se týká 550 Olympu, tak je mi divný, že by takovej nařachanej foťák dělal neostrý a zrnitý fotky. Snad jedině pokud je špatně nastavenej (hlavně ISO). Kámoš Olymp 550 nedávno koupil a o víkendu možná pudem testovat, tak budu moct zdělit svý dojmy a možná i nějakou fotku. Akorát nebudou 100% objektivní, páč budu porovnávat s mým Lumíkem...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Fuji, konkrétně S5800, si včera objednala ségra, zítra by měl přijít do krámu (za 5.690,- od Digipointu) a snad se pro něj stihne zastavit. Případně dodám report.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Tak jsem nakonec skončil u Canonu SX 100 IS, akorát že jsem ho kupoval před třemi týdny a dnes je už zase o cca 400 Kč levnější.... ale to by člověk musel čekat do nekonečna :lol:
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Tak se dívám že tu píšete o foťácích, tak jsem dneska odpoledne prodal Canon 20D z objektivem 28-135 a koupil jsem si Canon 40D. Objektiv žádný protože mám tři další. Tak teď zase chvíli šetřit.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ja sa do foťakov veľmi nerozumiem ale pridám aj ja svoj

FUJIFILM FinePix A800, 8.3 Mpx, ZOOM 3x 8-24mm 1:2.8-5.2

berie to tie veľké memory card ani neviem ako sa volajú asi SD.

Som s ním spokojný, fotí dobre aj na makro a zatial neboli žiadne problémy.

Cenu si nepametám.

Onedlho mi pripudne jedna zrkadlovka od OLYMPUSU tak uvidíme.
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Dominique-CZ
Příspěvky: 5
Registrován: 02.08.2011 17:01

Re: foťák

Příspěvek od Dominique-CZ »

Tak já mám Lumixe FX10 od Panasonicu... má to sice "jenom" 6 Mpx ale já jsem s ním fakt spokojenej 8)
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

a

Příspěvek od technik »

víc než 20 let byl pro mne fotoaparát denní obživou a za tu dobu mi rukama prošla řada fotoaparátů Zenit, Praktica, Yashica, Pentagon, Olympus, EOS a jiné. S digi fotoaparáty to bylo pomalejší, měl jsem jich pár, v současné době užívám Minoltu Z2 a Nikon D60 a "mobil". Nechci znevažovat nebo vynášet některé značky protože jak se daly dělat kouzla v mokré fotokomoře, tak se dají dělat kouzla i v Photoshopu. Hezká fotka se dá udělat s Pionýrem a zkazit s Haselbladem (mě se to podařilo). Navíc většina fotoaparátů má tolik funkcí, že se ani nevyužívají. Proto pro kvalitu/cenu je dobré si vybrat pár základních funkcí a ty porovnávat.
Odpovědět

Zpět na „Pokec, kavárna, hospůdka - obecná diskuze“