Minimodely trochu jinak / vlastní stavba / 1:300

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Tak je tu hotovej modýlek. Výsledek můžete posoudit z fotek, jen dodám že práce na tomto autíču trvaly asi tak 5 hodin :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Pěkná práce.
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

teda nestačim valit oči. Fakt parádní práce, udělal bys ještě detailnější foto interiéru a zadní ásti vozu? ja jen jak moc to máš propracovaný :) fakt paráda.
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Líp už to nafotit nešlo :D
ObrázekObrázek
Ten interiér se hrozně blbě fotí :?
co je malé, to je milé :lol:
Radim1998
Příspěvky: 10
Registrován: 16.04.2008 20:41
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Radim1998 »

Skvělá práce! :wink:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak to zírám vypadá to dokonale. :)
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Dík dík :) Až zas bude krize v lepení, tak si slepím další autíčko, miniboxů mám až až. Ale teď zas šup na LTM . Kola čekaj :lol: :twisted:
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Uh,m to je teda prcek. Škoda, že si takovýhle miniaturky nedávám já, to by se pak dobře dělali vojenský diorámata, kdybych si nějakej ten tank udělal v 1:300.

Vypadá hodně dobře.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Dnes , vlastně už včera :D jsem říznul do Karosy LC 737. jedná se o dálkový autobus. Překvapilo mě, že jsem nenašel žádné fotografie. když už byl autobus označen LC 737, tak se jednalo o klasickou cestovní karosu. Z toho duvodu jsem vycházel z vlastní fantazie. Jelikož je autobus laděn do šedé barvy, tak i interiér je tmavě šedý doplnění o detaily v tmavě červené barvě. Přemýšlel jsem také, jak moc autobus otevřít. Nakones jsem otevřel skoro vše co se dalo otevřít. No, dost kecaní, hurá na fotky.

Nejdřív teda model co nejlíp rozkuchat. Je třeba hodně trpělivosti. Po úspěšném rozkuchání jsem si zhotovil spodek auta.
ObrázekObrázek
Následně jsem zhotovil nákladové prostory a podběhy. Po nabarvení přišla na řadu podlaha natřená tmavě šedou spolu s červeným koberečkem. Zároveň jsem zasklil boční okna a zhotovil X sedaček.
ObrázekObrázek
Zbývalo jen nalepit podlepené díly jako jsou ruzné dveře a klimatizace na střeše. Dokončil jsem také předek autobusu.
Obrázek
A bylo hotovo...
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Tak to byl další z mých vylepšených miniboxů. Práce trvala asi 6h :wink:
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Hezké, proboha jak to děláš, takovéhle prcky s takovýma detailama?
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tíhle lidé jsou zralí do psichiatrické léčebny. Fakt paráda. klobouk dolů.
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Modelar: Základem je ostrý skalpel a hodně trpělivosti. No a pak jen sehnat nějaké ty podklady(nebo fantazii jako u tohoto autobusu) a začít tvořit nějaké ty vylepšení :)
D_C: Dík :lol:
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Karosa LC 737 je spíše známá pod názvem Karosa HD11 :wink:

Je dvounápravový luxusní autokar se zvýšenou podlahou určený především pro dálkové linky nebo zájezdy. Tento vůz byl, jako první autobus v Karose, vyroben skeletově, okna jsou lepená (na rozdíl od ostatních vozů řady 700, která je mají uchycená v gumě), stejně je přichyceno i oplechování boků, střecha a podlaha. Design karoserie se liší od hranatých vozů řady 700, poprvé u Karosy byly použity lamináty pro zakulacené tvary karoserie (nárazníky, spoiler, přední i zadní čela, přístrojová deska řidiče). Pod podlahou karoserie se nachází zavazadlový prostor. Pohodlné a polohovatelné sedačky pro cestující jsou rozmístěny 2+2. Vůz je vybaven audio- a videosystémem se zavěšenou televizí, oproti běžným autokarům ale postrádal kabinu WC či kuchyňku. V pravé bočnici se nacházejí dvoje jednokřídlé výklopné dveře (první před přední nápravou, druhé za nápravou zadní). Na počátku 90. let 20. století se Karosa rozhodla pro výrobu moderních a luxusních autokarů se zvýšenou podlahou, což umožnilo zvětšit zavazadlový prostor (8,5 m³) mezi nápravami, který je u dálkových a zájezdových autobusů Karosa LC 736 nedostatečný (5,3 m³). Byl tak vyroben prototyp vozu LC 737, který byl rozsáhle testován. Později ale bylo rozhodnuto o výrobě prodloužené verze Karosa LC 757 (HD 12), takže jediný existující vůz LC 737 (HD 11) zůstal osamocen. Od roku 1992 byl v majetku společnosti Bulva Service Cerekvice nad Loučnou a v současné době je v provozu na linkách společnosti CAR-TOUR se sídlem v Opatovicích nad Labem
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Franto, dík za ujasnění. Je celkem zajímavé, že si autor miniboxu vybral zrovna tento autobus, který je teda jak jsem usoudil jediný vyrobený kus :)

Jináč jsem přes víkend pracoval jak na LTM tak na dalších miniboxech, teda oproti autobusu spíš pidiboxech. Pustil jsem se do Škody Felicie. Pidi proto, že model měří nějakých 12mm. Práce probíhaly dobře, model je vybaven interiérem a motorem. Opět jsem ho co nejvíce otevřel, má otevřené dveře u řidiče, kapotu a dveře od kufru. Nějak se mi podařilo stratit zadní nárazník, takže po příjezdu domů musím zhotovit. Po dokončení Felicie jsem se pustil do Octavie. Vyhlídl jsem si jednu trochu vytuněnou , takže Octavii dělám podle tohoto vzoru. Ta ještě dokončená není, zatím jsem tak v polovině prací. Co se týče detailů, tak ty budou zhruba takové jako u Felicie. Zítra dodám fotky....štefíno
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Už se těším na fotky. Ale jak to tady tak pozoruji, tak budu muset změnit adresu webu na pidiminimodel.cz ;-)
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“