Nova Tatra 111

Krásné modely od Le6na / Dark Towera (1:100, 1:300)
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Zdravím, vyklubal se z toho krásný a povedený kousek, jinak ty fotky nejsou ode mě, jen jsem nalinkoval fotky ze stránky kolegy Medvěda - tatrycybera - http://www.tatraprehled.com . Jinak několik kusů T111 skutečně v Africe bylo coby dělostřelecké tahače, nejedná se o žádnou fikci...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Hynek píše:Zdravím, vyklubal se z toho krásný a povedený kousek, jinak ty fotky nejsou ode mě, jen jsem nalinkoval fotky ze stránky kolegy Medvěda - tatrycybera - http://www.tatraprehled.com . Jinak několik kusů T111 skutečně v Africe bylo coby dělostřelecké tahače, nejedná se o žádnou fikci...
Ten portal Tatraprehled.com jsem prolez asi celej, v kazdym pripade diky za upozorneni co se kabiny tyce i za nalinkovani fotek. A jsem rad, ze si nekde vystoural i tu informaci o T111 coby delostreleckych tahacich v Africe. Ted uz jen model zverejnit, at si ho uzijou i ostatni...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Uz se to blizi (nebo spis plizi? :)). Este sepsat navod a nakreslit navodni kresby. Nakonec to vypada, ze bude (zrejme u vsech dalsich Minimodelu) k mani i zakladni (basic) - krabickova verze vedle rozsirene (extra) s durazem na co nejvetsi moznou srovnatelnost s originalnimi Miniboxy (vcetne vlastniho kresleneho obrazku modelu v krouzku).

Obrázek

Pokud se vam zda, ze to vsechno presto trva dlouho, mozna je to tim, ze mne Colonel nejakou dobu nevytocil :D Nevim esli to stihnu pred zmenou webu na MINIMODEL.CZ, ale jako darecek k teto udalosti by Minimodel MM03 nebyl spatnej...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Nebýt to pod copyrightem originálního Miniboxu (původní předloha) tak bych to navrhoval okamžitě vytisknout a nabízet v tištěné podobě. Aspoň jako bonus pro přispěvovatele.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Finalizujeme...

Příspěvek od Le6n »

Tak a je to! Afrikakorps verze Tatrovky 111 je hotova. Jeste betatest stavby krabickove verze, kterou pro mne udela 11-ctilety syn meho kamarada a muzeme jit ven :D Model bude mit i zajimavou pomucku - tzv. back-side-print, tedy plochy pro potisk rubu nekterych dilu, aby nezustavala bila mista, kde nemusi (vnitrek plachty na korbe, otevrena kapota motoru...).

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Le6n dne 18.06.2007 11:17, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Wartburg jsem dělal krabičkový, tohle udělat jako krabičku asi nebude ono :D .
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

JanO píše:Wartburg jsem dělal krabičkový, tohle udělat jako krabičku asi nebude ono :D .
No v kazdym pripade, ta moznost tady je. I kdyz ta extra verze ve finalu vypada fakt dobre... Holt sem si ale rek, ze kdyz minibox (minimodel aby nebyl pruuuuserrrr), tak musi bejt i krabicka.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

kedy to bude vypustene?
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

mikyno12 píše:kedy to bude vypustene?
No chalani to maju uz cca mesiac. Pred vypustenim to chceli ale konzultovat s panom Weinerom, takze im to trva trochu dlhsie. Medzicasom stavali aj nejaku tu testovaciu stavbu, predpokladam, ze toto je ono:

viewtopic.php?t=326
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

nonono
som natrafil presne na tuto fotku, tak ze ci to uz je vonku, lebo som to nenasiel

dobra, tak caka dalej :roll:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Le6n píše:
mikyno12 píše:kedy to bude vypustene?
No chalani to maju uz cca mesiac. Pred vypustenim to chceli ale konzultovat s panom Weinerom, takze im to trva trochu dlhsie. Medzicasom stavali aj nejaku tu testovaciu stavbu, predpokladam, ze toto je ono:

viewtopic.php?t=326
Jj to je Frantova testovací stavba - jak to dopadlo s tou plachtou?
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Dostal jsem důvěru na zkušební stavbu tohoto přenádherného kousku papíru.
Už při tisku jsem narazil na velmi kvalitní řešení oboustranného potisku, který sedí na 100%.
Při stavbě jsem moc chyb nenašel, na pár vy jímek, ale jedná se o tzv. Beta verzi. Chybělo pár chlopní. Celý model sedí výborně. Jediné co mi nevycházelo je plachta, která dodává celému modelu úplně jiný vzhled, který je naprosto skvělí. Model je opravdu náročný a jeho stavba mi trvala 5 hodin. kdo nepospíchá dočká se kvalitního výsledku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Cus Franto,
jsem rad, ze se ti model lepil dobre, ale ocenil bych konkretni vytky (nejlip do PM), abych je jeste do vydani opravil. O preklepech vim ty uz jsou, taky mi myslim Tomas rikal o chybejicich chlopnich na 10. Tu plachtu bych potreboval specifikovat, mne se ji nechtelo lepit po tom, co jsem udelal to zebrovani, ktery vypadalo paradne.

Ten oboustranni tisk ja pouzivam uz leta - vpodstate na kazdej model, kterej si tisknu - preci jen duplovani dilu zevntir je hloupost, zacerneni rubu tusem taky nic moc a todle je jednoduchy a funguje. Tak je mi divny, ze na to vsichni koukaj jak na novinku :O
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Model a vše potřebné pro stavbu finalnioho modelu najdete v archivu na této podstránce:

http://www.minibox.webz.cz/dalsimodely.htm
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Oktan
Příspěvky: 96
Registrován: 10.01.2007 20:46
Bydliště: Russia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oktan »

Le6n Great model!!!! :)
BTW, what about Kraz?
Odpovědět

Zpět na „Minimodel - Dark Tower“