Vše o Richiboxech

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Andelos
Příspěvky: 377
Registrován: 11.12.2012 18:09

Příspěvek od Andelos »

Aj ja za model
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

RBX 36 - TATRA Phoenix 4x4 Dakar teamholland

Obrázek
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

nádhera Richi ;-)
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Diky, musia sa doladit niektore veci ako je výška kabíny voči nadstavbe + nejaké reklamy a štartovné číslo.
Inak:
:arrow: Opäť som trošku prerobil web
:arrow: Aktualizácia bude pravidelne 1x za mesiac (či pôjde o 1 alebo 10 modelov), stále to bude pravidelne
:arrow: Každý model bude pred uverejnením vyskúšaný minimálne 2 ľuďmi
:arrow: Od ďalšej (marec/březen) aktualizácie bude každý model obsahovať 3D návodnú kresbu, čislovanie dielov a naznačenie ohybov

Zatiaľ všetko, verím že nových modelov bude pribúdať a rovnako aj tých zlepených
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

RBX-36

Příspěvek od JanO »

Betatest v mém provedení:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 810
Registrován: 14.11.2008 16:17
Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od kamil »

Richi se ani nepochlubil,že Tatra Phoenix je už ke stažení. Pěkný model :)
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Diky, chysta sa ešte doprovodna 6x6 a Audi Q7 - to bude v aprilovej aktualizácii :)
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Richi se raději uráží, když mu někdo napíše jak je to s chybou na modelu a maže veškeré fotky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

A komu sa mam chvaliť ???
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

82286 shlédnutí jen tohoto tématu. To fakt není těch pár lidí, kteří Tě upozornili na chyby (to ber jako odpověď "komu se mám chválit"). Tím že to tu pomažeš dosáhneš akorát toho, že lidi, kteří sem chodí (tím myslím klasické modeláře) nebudou vědět co se děje, nebudou vědět o novinkách a přeorientují se na jiné modely a autory. Měl bys přemýšlet směrem k modelářům a ne zase (pokolikáté už?) odcházet a pak se zase vracet po pár měsících. A taky uznat, že kritika většinou z něčeho vychází a zrovna Franta ví o čem mluví. Proč třeba na papermodelers je hned v prvním příspěvku napsáno, že kabina je od Suhoba a tady či na FB to nikde přímo napsáno nebylo. Pak se nediv, že když ten model je prezentovaný jako originál a je to tak trochu složenina, že na to někdo upozorní. Není to první případ a zrovna Frenkye s Bucem mají takový přehled o dílech na modely, že to prostě vidí. Třeba Totalka byla taky krásná, ale nebyl to originál konstrukce a taky to napřed nebylo nikde uvedené. A bylo toho víc. Ten kamion s podvalníkem byl taky originál až do doby než jsem našel že existuje ve větším měřítku a pak to najednou byla úprava a ne autorský model.
Přitom je to pitomost, stačilo by rovnou napsat jak to je a ne jen u každého pátého modelu (myšleno na všechny obecně).
Naposledy upravil(a) Tomas dne 02.03.2014 22:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Ještě k tomu Manu - přece pokud jsi jako autor přesvědčen, že ten model je OK (z hlediska podoby s originálem), není nic jednoduššího, než hodit fotky origo auta pro porovnání jak je to s nárazníkem a o co ještě šlo (už ani nevím) a pokud to bude OK, tak věř tomu, že nikdo z kritiků nemá problém se omluvit, pokud by neměl pravdu. A naopak by to taky mělo fungovat. A ne všechno promazat a zmizet - to pak taky vypadá divně.
Jistě, je to Tvoje věc, můžeš si to dělat jak chceš. Já jen píšu svůj pohled a jak to vidí "běžní modeláři" - ty takové spory nezajímají, ty zajímají kvalitní modely. A lidi zájem mají, stačilo se chvíli dívat včera v Lužánkách na akci, kolik lidí se motá okolo stolů, fotí i stovky a ne jen velké modely, případně diskutují s přítomnými modeláři i autory.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Tu som ziadne fotky MANu nedaval tak nepis ze tu nieco premazujem
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

On myslí Tomáš konverzaci co jsme tam měli okolo tvého polo Mana na FB. Tam jsem řešil nárazník a dával to na pravou víru. Jinak na FB si nikde nepsal že Kabina i Interier je od Suhoba. Takže Richi trochu se zapřemýšlej, o tom co děláš. Víš vůbec kolik oprav dělá Frenky na jednom modelu, kolik diskuzí máme ohledně jeho chyb, spoustu. Ale může se spolehnout, že po vydání je model na 95% v pořádku, proporčně a konstrukčně. Ale i tak se chyba tu a tam vyskytne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Budem si stat za svojim ze naraznik a kabina je v poriadku. Potom aj Adamov MAN v Brne bol zle nakresleny. A ano na FB som to pisal ze je kabina od Adama, niekolko krat...
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Richi píše:Budem si stat za svojim ze naraznik a kabina je v poriadku. Potom aj Adamov MAN v Brne bol zle nakresleny. A ano na FB som to pisal ze je kabina od Adama, niekolko krat...
V tom případě jsem to na FB neviděl, mohl jsem se přehlédnout. Teď už to stejně nikdo nezjistí když je to smazané. Pokud to tam napsané bylo nemám problém se omluvit, že jsem nemusel mít pravdu. Já se to dočetl na Papermodelers, kam jsem původně šel mrknout právě na Adamův model, abych mohl doplnit odkaz k fotce z Lužánek a tak jsem se pak rovnou podíval i na ostatní témata a zejména na Mana od Tebe.
V Manech se nevyznám, co se týká nárazníku, i kdyby to případně Adam měl špatně, tak jsi na to měl přijít ty při konstrukce modelu, dělal jsi to přece podle nějakých fotek nebo nákresů nebo ne? Jinak platí to co jsem psal výše, místo další zbytečné debaty jestli to měl špatně někdo jiný dej fotku že to sedí a "problém" bude vyřešen. Každý se může splést.
Zatím jsme se dozvěděli, že je to buď dobře nebo blbě, a pokud blbě, nemůžeš za to ty, ale zase někdo jiný.
On taky může být rozdíl v jednotlivých autech, že jo, jak píše Franta, hasičák může to mít třeba posunuté nebo taky nemusí.
Tímto končím debatu, mě se to vlastně ani netýká, jen jsem Ti psal, že tím, že nedáš info, fotky atd. sem, nenaštveš mě nebo Frantu, ale spíš modeláře co sem chodí, a že chodí vidíš na počtu zobrazení.
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“