Tatra 815 6x6 TP /30% vývoje

D_C modely, fotky, návody, rady...

Moderátor: D_C

D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

S tatrou se to má tak, že právě vyvyjím nový podvozek. ten co jsem slepil, je velice nestabilní a kola se docela ráda prohýbají... Nová verze podvozku by se měla více podobat předloze, takže asi tak. ale je to běh na dlouhou trať nemám teď moc času a dodělávám při troše toho času i jiné modely, které čekají na světlo světa....
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

abych vás déle nenapínal, co je to za projekt, který s Frenkym dávám pomalu dohromady, zde přináším menší ochutnávku. je to také jednodužší verze budoucího TPčka co tu tak pomalinku vzniká. hodlám udělat ještě jednodužší s krabičkovim podvozkem a kabinou dle vozoru FDS :) jinak co se týče té hóóóódně složité verze, mám na stole připravenou již 3. verzi předních náprav, protže předchozí selhala, neměl jsem ani chuť to fotit...
jinak zde jsou fotky jednodužšího TP:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a jak to u frenkýho podovozků bývá, je přední náprava pérovací (zadní má ještě nějaké mouchy, které potřebuje vyladit...) :
Obrázek

tu je ještě menší ochutnávečka, co připravuju ke složité verzi tatry, aby nebyla sama:
Podvalník Transporta P50, prozatím ve fázi testů:
Obrázek Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak zasílám fotky hotového testu meziverze tatry 815 6x6 TP:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bude se ještě upravovat podvozek a ještě se bude dělat verze s krabičkovym podvozkem a jednodužší kabinou.
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Ještě takovej dotázek na adresu Petra Kudreje:
Kabina, kterou mám na té tatře, byla vytvořena na základě rozložení dílů Tvé naprosto dokonalé kabiny, model kabiny jsem si sice vymodeloval sám (není to žádná překreslovaná varianta), ale v podstatě je rozložená do podobných dílů na stejným principu slepování a vymodelování detailů podle Tvého originálu, chtěl bych se tedy zeptat, jak s tim mám naložit, abych předešel případným nedorozuměním v případě autorství modelu.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Model je nádherný, už se těším. Ta kabina se bude hodit na Totálku :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

D_C píše:Ještě takovej dotázek na adresu Petra Kudreje:
Kabina, kterou mám na té tatře, byla vytvořena na základě rozložení dílů Tvé naprosto dokonalé kabiny, model kabiny jsem si sice vymodeloval sám (není to žádná překreslovaná varianta), ale v podstatě je rozložená do podobných dílů na stejným principu slepování a vymodelování detailů podle Tvého originálu, chtěl bych se tedy zeptat, jak s tim mám naložit, abych předešel případným nedorozuměním v případě autorství modelu.
a) ta kabina není úplně konstrukčně ani lepitelsky nejdokonalejší, ale asi se dá na ni koukat :D , b) ona by se ani jinak v týhle velikosti rozumně udělat nedala, takže mi to nevadí, c) jsem přesvědčenej, že si nemáme co házet klacky pod nohy, neděláme to pro prachy, ale pro radost. Rozhodně z toho nebudu dělat takový dráma, jako přednedávnem předvedl Spíďa u dottoreho Totální Tatry.

Btw. tu konstrukci mám vymyšlenou tak, abych z toho mohl případně bez změny zásadních dílů vykopat terrno, jestli mě k tomu něco konečně donutí (např. bratránek s montpákou v ruce, jelikož mu jeho tatru v modelu slibuju už víc než rok).
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

oki. ale i tak na webu dám větu, že ta kabina vycházela z té tvoji.

jinak s tim ternem to mužu potvrdit. :) v ústraní, ve srkitu před zraky ostatních lidí dávám pomalu dohromady jednu terno tatru.
suhob
Příspěvky: 143
Registrován: 08.03.2009 21:20
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od suhob »

ternoo, mnam, od vas dvoch to bude chutovka do zbierky :twisted:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no od Petra stopro, u mě ještě nevim, jak mi vyjde testování, jestli to bude vypadat, tak jak bych chtěl. Ale to ještě bude chvíli trvat...
Zde přináším pár fotek z testování finální verze podvozku pro jednodužší verzi tohoto stroje... Test prošel, takže ještě otestuju krabičkovou verzi a po ní následuje vypuštění první verze pro širokou veřejnost, ale ještě to bude trvat, mám ještě nějaký jiný resty ;)
no dost už řečí, zde jsou fota:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Tak model Tatry 815 6x6 TP který vznikl ve spolupráci s FDS model je nyní volně ke stažení na stránkách dcmodel.cz
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

na aky papier to odporucas tlacit? staci taky 120mg? :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no já osobně to testuji na 100g papíře. ale myslim, že by na to stačil i 80g... netestoval jsem to na 120. model nepočítá s příliš velkou tloušťkou papíru, takže raději bych to viděl na 80g a některé velké plochy podlepit. kdybys měl jakékoli další otázky rád je zodpovím.
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

D_C píše:no já osobně to testuji na 100g papíře. ale myslim, že by na to stačil i 80g... netestoval jsem to na 120. model nepočítá s příliš velkou tloušťkou papíru, takže raději bych to viděl na 80g a některé velké plochy podlepit. kdybys měl jakékoli další otázky rád je zodpovím.
ja som si to prave vytlacil na 80mg a nevypada to zle :-) ale keby si to spravil tak ako pan Wainer ze hore este kolecko snurecku a naves by sa dal zatahovat :D keby si nevedel ako to myslim tak ti tu tatrovku poslem :)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Tak teď opravdu nevím co dřív :wink: Krasota
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

pastetazrava píše:ja som si to prave vytlacil na 80mg a nevypada to zle :-) ale keby si to spravil tak ako pan Wainer ze hore este kolecko snurecku a naves by sa dal zatahovat :D keby si nevedel ako to myslim tak ti tu tatrovku poslem :)
no nevim jak to myslíš. kdyžtak sem dej fotky abych věděl co a jak. :)
Odpovědět

Zpět na „D_C modely“