1. vystřihovánkový sešit

Archiv - již uzavřená témata především z obecné diskuze, ale i odjinud.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Seznam úkolů co je potřeba zjistit a zařídit
1. kolik kusů
2. cena tisku (jaká gramáž papíru, jaký formát A4,B4 jestli tisknout návod z druhé strany)
3.obálka je někdo z fora schopný navrhnout a vyrobit - grafické zpracování a předtisková příprava
4. jednotná podoba značky a loga
5. oslovit firmy jestli nechtějí auta ve svých barvách
6. vybrat téma (jestli ho vůbec vybírat)
7. předpokládám že se budou vydávat dosud nezveřejněné modely
8. už mě nic nenapadá směle pokračujte
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Budulman píše: 5. oslovit firmy jestli nechtějí auta ve svých barvách
6. vybrat téma (jestli ho vůbec vybírat)
Tady bych spise ty dva body prohodil - nejdriv tema, pak oslovit firmy. Nevim co bys delal, kdyby treba Bontonland chtel svoje logo na autech v sesitu a von to nakonec bude special vojenskych automobilu :))))
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

S reklamou bych zacal od druheho sesitu - abychom mohli prinest ukazat ten prvni se slovy "tohle uz jsme vydali", a to, co tedka pripravujem bude vypadat podobne. Znacne by to posililo nasi vyjednavaci pozici.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Upřesnění: v dotazech se někteří z vás ptali, jestli je to sešit pro podporu webu nebo jak to je přesně zamýšleno. Debata se momentálně vede o komerčním sešitu, který nemá s podporou provozu webu víceméně nic společného. Prostě komerční vydání vystřihovánek na komerční bázi, iniciované Colonelem. Podporu webu jako takovou si řeším sám, viz např. bonusové modely
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

No, ja doufal, ze web minimodel.cz by mohl temto sesitum poskytnout plnou technickou podporu, tz.

- seznam vsech vydanych modelu vcetne toho, jak byly vydany (pokud neco z teto serie vyjde bonusove za lepeni, v ABC etc..)
- fotografie slepenych modelu
- bonusy ke stazeni (napr. interiery), ktere bych do beznych verzi nedaval
- neseriove veci ke stazeni (napr. pokud vyjde v sesite cervena skoda 105 jako soucast serie, tak ke stazeni na webu by mohla bit jeste bila, kremova a zelena, uz bez prideleneho cisla)
- informace o skutecnem vozidle (hlavne u prototypu)

za coz bychom z vydelanych penez neco zaplatili na provoz webu.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

To samozřejmě ano, ale primární cíl není podpora webu, ale vydání sešitu vystřihovánek (komerčně) tak jsem to zase bral já ;-)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Sestavením celého projektu, bude trvat několik měsíců, jestliže chceme, aby zisk byl co největší, musí být poptavka. A největší poptávka je o vánocích. Bude dostatek času na vymazlení a dokončení modelů. U složitějších modelů budou návodné kresby s návody. Všechny modely by byly sestaveny. Na zadní obálce by pak byly všechny modely vyfoceny.
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Tomas píše:primární cíl není podpora webu, ale vydání sešitu vystřihovánek
myšlenky podpory webu pomocí prodeje sešitu bych se nevzdával - kdyby si sešit dokázal vydělat nejen na sebe, ale i na roční hosting webu, bylo by to pro Tebe jedině plusový (nikdo tady po Tobě nechce, abys to sám zatáhnul, ani organizačně (to by měl tak jako tak na triku Colonel - když si to vymyslel, tak ať to taky sám odtáhne :wink:), natož finančně). A pokud jde o značku, tak by bylo určitě oboustranně výhodný začít pracovat s tou, která existuje a je tady "naše vlastní", tj. s minimodelem. Ostatně jiná srozumitelná značka (kromě miniboxu, kterej už je bohužel nějakej ten pátek obsazenej) mě nenapadá...
Předpokládám, že se nikdo tady nesnaží o nějaký vlastní zajištění nebo excitaci vlastního ega vydáním sešitu s modelama (kdyby jo, tak už těch sešitů vydal několik desítek, nikdo mu v tom nebránil), ale pomoct nám všem autorům opět o kousek blíž k modelářům-konzumentům. Spousta lidí modely na internetu nesleduje nebo o nich říká, že prostě nestojí za to a kvalitní jsou prý jenom ty, co vyjdou tiskem.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

spousta lidi netusi, co ma na netu hledat, a tak, prestoze by je takoveto modely zajimaly, zatim o nich nevi.

takze ja osobne bych bych na ten sesit dost tucne napsal "dalsi modely si muzete zdarma stahnout na http://www.minimodel.cz ", i kdyby ten sesit meli v tu chvili nechat na regalu.

jo, a prosimte, neprosazuj tak vehementne colonel vymyslel-colonel udela, aby pak colonel neprosazoval colonel dela-colonel rozhoduje, nebo colonel udelal-colonel dostane penize :D

Snazim se, aby cela tato diskuse byla co nejotevrenejsi, aby kazdy z nas, kdo se na tom chce podilet jinak, nez jen tim, ze obcas neco nakresli, mel moznost.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Colonel32 píše:jo, a prosimte, neprosazuj tak vehementne colonel vymyslel-colonel udela, aby pak colonel neprosazoval colonel dela-colonel rozhoduje, nebo colonel udelal-colonel dostane penize :D
taky proto je za tou větou v závorce ta žlutá kulatá blbina :wink: a předpokládám, že znáš zásadu, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán :D
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

mbactros píše:E e, neviem kde si sa s tym stretol, ale ciernobiela tlac tlaci ciernu, bielu a 358 :lol: - to som si vymyslel - odtienov sedej, tam nie je ziaden problem a robi to tak aj napr. PKGraphica, kde posledna strana vystrihovacky je ciernobiela tlac - napr. dakarske tatry a dalsie trucky... funguje to uplne rovnako, ako ked na ciernobielej tlaciarni tlacis nejaky obrazok, nie je tam iba cierna a biela, masina farby miesa, aj farebna tlac offset je miesanie 4 alebo 5 zakladnych farieb do vysledneho multicolor vysledku...
třeba praga golden od PMHT v ABC tam je šedá hodně kostičkovaná
Obrázek

šedé kolo má průměr 18mm

Ještě mě tak napadlo F Sochor někde psal že by chtěl vydat Fireboxový sešit cca 10 modelů

a ještě nedal by se nějaký model protlačit do ABC to by byla taky slušná reklama (když tam vyšly ty fireboxy tak asi něco jiného než hasiči)
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

kdybys cetl diskuse na CPM, tak bys vedel, ze v ABC je kostickovene vsechno, protoze pro ne je dulezita cena, a tak kaslou na kvalitu tisku.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

diskuzi o šedé jsem četl, jen jsem měl na mysli že až tak moc šetřit nemůžeme.
žádný ofsetový model (pk graphica, pmht, ripper, modelex) nevlastním tak nemůžu porovnávat
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Aha, tak to potom samozrejme ano. Abc si muze dovolit tisknout ty svoje berusky, ale mi bychom to delat nemeli.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Tadyhttp://www.librix.eu/cz/calculator/ je kalkulačka tiskových nákladů
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Odpovědět

Zpět na „Archiv neaktualizovaných témat“