Volkswagen LT28 by Lu2ki

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Volkswagen LT28 by Lu2ki

Příspěvek od Le6n »

A ja si delam tezkou hlavu kvuli copyrightu...

Obrázek
WDS W72 - Volkswagen LT40 CAMP

Obrázek
Volkswagen LT28 by Lu2ki

Skoda jen, ze se tomu neudelal modelovej podvozek, kolecka, zpetacky a tydlencty serepeticky.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

z meho rozhovoru s panem Weinerem vyplynulo, ze takoveto upravy jsou v ramci povolenych modifikaci
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Colonel32 píše:z meho rozhovoru s panem Weinerem vyplynulo, ze takoveto upravy jsou v ramci povolenych modifikaci
Muzes prosim bliz specifikovat 'takoveto upravy', aby byli pripadne i jini autori pouceni, kdyby chteli vytvorit neco na zaklade originalnich miniboxu. Mozna i uvest par prikladu co je jeste OK a co uz ne. Mnoho lidi mne treba zadalo o zverejneni WDS W57 Tatra 141 v me uprave CSAD, s novymi dily podvozku a dodelanym zadnim naraznikem s kanystry a podstaveckem. Ja to dosud povazoval za nemozne prave kvuli autorskym pravum. Nebo jsi treba schopen konzultovat s M.W. a dat odsouhlasit model pred jeho zverejnenim, pokud vychazi z modelu WDS? Docela mne to zajima...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Právě o tomhle modelu jsem přemýšlel, jestli ho zveřejnit nebo ne. Názory byly tak půl na půl. Jak píše Colonel, kterého jsem se taky ptal na názor, mělo by to být v pořádku. Zároveň jsem autorovi úpravy napsal, že model bude zveřejněn pouze s tím, že pokud bude jakýkoliv problém ohledně copyrightu, tak se to smaže. Je pravda, že ty provedené úpravy nejsou na rozdíl od Le6nových modelů nijak výrazné, ale v závěru se opravdu jedná o nový typ vozu, jak mi psal i autor (i když velmi podobný).
Ale obecně se k tomuto problému budu muset vrátit, protože na novém webu který se začíná rýsovat, to bude muset být jasné. Možná by bylo dobré, kdyby se k tomu vyjádřilo co nejvíc lidí, zda ano nebo ne...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Tomas píše:Právě o tomhle modelu jsem přemýšlel, jestli ho zveřejnit nebo ne. Názory byly tak půl na půl. Jak píše Colonel, kterého jsem se taky ptal na názor, mělo by to být v pořádku. Zároveň jsem autorovi úpravy napsal, že model bude zveřejněn pouze s tím, že pokud bude jakýkoliv problém ohledně copyrightu, tak se to smaže. Je pravda, že ty provedené úpravy nejsou na rozdíl od Le6nových modelů nijak výrazné, ale v závěru se opravdu jedná o nový typ vozu, jak mi psal i autor (i když velmi podobný).
Ale obecně se k tomuto problému budu muset vrátit, protože na novém webu který se začíná rýsovat, to bude muset být jasné. Možná by bylo dobré, kdyby se k tomu vyjádřilo co nejvíc lidí, zda ano nebo ne...
No mne by bohate stacilo, kdyby se k tomu vyjadril autor, tudiz pan Weiner. Kdyby byl tak hodny a posvetil nejaka pravidla, podle kterych by bylo mozno zverejnovat i modely vychazejici, nebo upravujici puvodni Miniboxy, bylo by to fajn. Nechci vypadat jako neurvalec, ale nazory lidi z fora toho moc neporesi. Pokud pan Weiner stanovi (odklepne) pravidla (sestavit je muzeme i my), tak je to smerodajny. Melo by to byt jasne deklarovany, v bodech at je mozny se tim ridit bez zbytecnejch otazek, protoze ty by pak musel porad nekdo resit.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

No mě by se líbilo, asi tak jako ostatním, kdyby se uveřejňovaly modifikace modelů p. Weinera. Ovšem není modifikace jako modifikace. Někdo pro svůj model použije např. jen kabinu z kamiónu a zbytek nakreslí sám a někdo třeba jen přebarví Caterpillar na červenu.
Každopádně si ale myslím, že by s tím p. Weiner měl souhlasit. Možná už souhlasil, podle toho co Colonel psal, nevím. Vím akorát o tom, že se mu nelíbil název naší domény "minibox", ale to se vyřeší současně s novým webem.
Když budem mít s p. Weinerem dobré vztahy, třeba pak i sám nechá nějaký ten minibox volně ke stažení :D
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

to nenecha, to ti muzu garantovat
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“