Modelový nebo krabičkový podvozek?

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Modelový nebo krabičkový podvozek?

Příspěvek od František »

Zajímalo by mne jaký podvozek byste chtěli mít pod modelem 1:100? Ten, který byste skládali, protože zaručeně budou oba u modelu v případě volby.

Výsledek hlasování 24:13 (krabička : modelový)
Obrázek
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

rozhodne ke vsemu modelove podvozky, vypada to uplne jinak

PS sam se snazim jit prikladem u VB setu
Voita
Příspěvky: 16
Registrován: 12.04.2006 14:28

Příspěvek od Voita »

Já teda zásadně lepím jen krabičkové miniboxy. V jednoduchosti je krása a na modelovost si můžu slepit větší model. Dvě alternativy mi nevadí, ale rozhodně vždy dělat hlavně krabičkový model.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Podvozek

Příspěvek od Tomas »

U Miniboxů jsem dospěl tak daleko, že bych chtěl mít u každého modelu sestavené všechny varianty, které nabízí, tj. zejména krabičkový i modelový podvozek (a když se reedice liší od originálu, tak i originál a reedici :D i když v podstatě jde o stejný model).
V každém případě, pokud bude daný model mít modelový podvozek, měla by být součástí i ta krabičková verze. Už pro případ, že modelový podvozek se nepovede sestavit.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Voita píše:Já teda zásadně lepím jen krabičkové miniboxy. V jednoduchosti je krása a na modelovost si můžu slepit větší model. Dvě alternativy mi nevadí, ale rozhodně vždy dělat hlavně krabičkový model.
nerad bych se dotknul tvoji cestiny, ale pokud pouzijes "dve alternativy", tak to znamena, ze mas celkem 3 moznosti - nebot definice pojmu "alternativa" je "dalsi moznost", a pokud mas jednu alternativu, mas tedy moznost zakladni a moznost rozsirenou, neboli celkem dve moznosti
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

Ja za sebe jsem pro aby bylo obě verze, protože si pak člověk vybere, já to řeším jak u kterých modelů, ale ty s modelovým podvozkem se mi líbí více, jen nějak nemám trpělivost lepit kola, u toho to většinou skončí :cry:
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

MNo,já lepim pouze krabičkové miniboxy,protože takové byly původně a je to snažší
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

jsem docela v pokuseni zacit na krabickove verze zespodu neco ve stylu: "priste slep modelovy podvozek, trapaku"
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Jestli tě bude bavit urážet slušný lidi.......

Něco ti řeknu,miniboxy sou prostě krabičky,maj to v názvu(miniBOX).Mám doma 28 modelů 1:32 a 1:43,kde je podvozek normální.Miniboxy lepim,když si chci odpočinout a slepit něco jednoduchýho.

Jinak proti modelovýmu podvozku nic nemam.Ale sere mě natáčení těch blbejch pásků z papíru.Když chceš modelovej povozek,dávej pláště pneumatik jako u normálního modelu
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

jenze ty kola musis nasadit na spejli, a zvenku ti ten plast musi taky drzet pevne, takze ty natacene pasky jsou podle me proste mnohem lepsi pro ten model...

PS - jestli chces odpocivat, tak lep 1:300, tam si modelove podvozky vynucovat nebudu :twisted:
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

1:300 už lepim->vedlejši diskuze

Když to zakápneš lepidlem,tak to drží i bez pásku
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Mě se víc líbí modelové podvozky. Důležitější ale je, aby se model podobal co nejvíce své předloze. Myslím jako, když slepím Avii, aby vypadala jako Avia, nebo nějaké dakarské auto, aby mělo reklamy tak jako originál.
Uživatelský avatar
Radim - PMHT
Příspěvky: 4
Registrován: 18.05.2006 20:23
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim - PMHT »

Zdravím všechny, přimlouval bych se za modelový podvozek, ale jednodušší, jen aby tam byli vidět kola, něco jako jsem udělal na CAS 25 Liaz 101.860, kterou si může každý stáhnou v měřítku 1:72, 1:87 a nově i 1:100. :D
Vyrábím modely větší a rád si postavím i tyhle malé, k miniboxům z abc jsem taky dělal kolečka :twisted:

http://www.pmht.net/mini.html Přidávám odkaz (Admin)
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Nazorna ukazka, proc ma smysl delat modelove podvozky:

Obrázek

Ty modely proste vypadaji lip...
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

máš pravdu modelový podvozek vypadá líp. Pokusím se postupem času doplnit všechny mé modely modelovými podvozky.

PS: Actros 10x8 má modelový podvozek první vlaštovka
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“