toudi_sk: prevažne úpravy minimodelov

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

toudi_sk: prevažne úpravy minimodelov

Příspěvek od toudi_sk »

Škoda Favorit Pick Up Long
(úprava modelu M21 s využitím prednej masky z M13)

Obrázek Obrázek

model je kreslený vo formáte PNG na 300DPI, ale sú tam pridané aj šípky na kalibráciu rozmeru iným spôsobom

dĺžka je určená len odhadologicky, ak by niekto vedel presné rozmery, veľmi rád by som to upravil podľa nich

zoznam úprav:
predĺžený rázvor (predĺžené boky vonkajšie/ vnútorné a podlaha od guľatého veka plaváka nádrže dopredu ku kabíne)
úprava bokov (okolie zadných svetiel)
začistená zadná hrana bočných dverí
zmenená predná maska na model 93 (prevzaté z M13)
doplnené prieduchy na zadných bočných stĺpikoch
doplnené veko nádrže (na M21 chýba)
zmenené zadné svetlá

dúfam, že popis na modely môže byť, lebo neviem ako a či vôbec bol značený, jazvečík to asi "oficiálne" nebol :mrgreen:

model poslaný na e-mail minibox@centrum.cz a ak sa bude dať, chcel by som tento a aj nasledujúce publikovať v downloadoch na stránke http://www.papermodelers.sk
Naposledy upravil(a) toudi_sk dne 20.03.2013 13:48, celkem upraveno 1 x.
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Forman Praktik 6x2

Příspěvek od toudi_sk »

Škoda Forman Praktik 6x2
(úprava modelu M14)

Obrázek Obrázek

model je kreslený vo formáte PNG na 300DPI, ale sú tam pridané aj šípky na kalibráciu rozmeru iným spôsobom

je to moja predstava, ako by mohol vyzerať Forman so zvýšenou nosnosťou

zoznam úprav:
pridaná ešte jedna náprava
predĺžené boky a strecha
"zaplechovanie" zadných bočných dverí a bočného okna kufra
Naposledy upravil(a) toudi_sk dne 20.03.2013 13:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Vypadá to dobře, dej fotky i slepených :wink:
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Favorit Praktik 6x2 ročník 88

Příspěvek od toudi_sk »

Škoda Favorit Praktik 6x2 ročník 88
(úprava modelu M10, prelisy použité z M15)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

model je kreslený vo formáte PNG na 300DPI, ale sú tam pridané aj šípky na kalibráciu rozmeru iným spôsobom

tento model som spravil preto, lebo sa mi viac páči krátka zadná časť Favorita, ako ten veľký previs Formana

zoznam úprav:
pridaná ešte jedna náprava
predĺžené boky a strecha
"zaplechovanie" zadných bočných dverí a daný prelis na boku kufra
dodané prelisy na strechu
upravené zadné skupinové svetlá pretiahnutím farby cez čiernu hranu
namiesto zadného stierača len krycia krytka
zmenená kľučka otvárania 5. dverí len na dierku pre zámok
(pretože sa kľúče ťahom pri otváraní dverí často lámali, tak sa v rámci inovácií dala kľučka, ktorá už bola na tento ťah dimenzovaná)
---
chcel by som spraviť aj modelové podvozky, ale netuším, ako to lepiť, nenašla by sa fotka
modelu prekoteného na strechu prosím? na fóre som zatiaľ v žiadnej téme pomoc nenašiel,
aj keď nevylučujem, že som zle hľadal, ale naozaj sa mi nechce vymýšľať už vymyslené
Naposledy upravil(a) toudi_sk dne 20.03.2013 13:54, celkem upraveno 4 x.
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Michal Rozínek »

zajímavé úpravy :)
Obrázek
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Favorit Praktik 6x2 ročník 91

Příspěvek od toudi_sk »

Škoda Favorit Praktik 6x2 ročník 91
(úprava modelu M10, prelisy použité z M15, predný znak použitý z M23)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zoznam úprav:
pridaná ešte jedna náprava
predĺžené boky a strecha
"zaplechovanie" zadných bočných dverí a daný prelis na boku kufra
dodané prelisy na strechu
namiesto zadného stierača len krycia krytka
nová maska, tzv "facelift 91"
prerobená kľučka zadných dverí na kolmú
(v takejto polohe, ktorá je nakreslená na všetkých zadných dverách, je len pri pootočení rukou,
keď sa odisťuje zámok dverí aby išli otvoriť, v kľude je kolmo dole)
---
Michal Rozínek píše:zajímavé úpravy :)
ďakujem a mám v pláne tých úprav viac, aby som nevystrieľal všetky patróny naraz, ďalší model bude zasa reálny, síce tiež roč 91, ale s ďalšou rozšírenou úpravou, ktorou zatiaľ minimodely Favorit/Forman príliš neoplývajú, potom bude zasa fiktívny, ale zrejme vo viacerích variantách a finálne je v merku spraviť minimálne 2 reálne Favority, slivkovomodrý (inak mu papieráci z nášho fóra papermodelers.sk nevraveli), na ktorom som jazdil predtým a šedý (ten mi pokrstili na jeho počesť ako slivkovošedý), ktorý "sedlám" teraz

keď som odstavil slivkovomodrý na posledný odpočinok do garáže, admin Fallout fóra mi spravil rozlúčkové video
Naposledy upravil(a) toudi_sk dne 20.03.2013 13:56, celkem upraveno 2 x.
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Příspěvek od toudi_sk »

konečne som sa dokopal k príprave a nafoteniu papierových "miniboxov", sú to bety, tak sa na to pozerajte zhovievavo prosím :lol:
najprv originál Pick Up a potom spoločné foto prerobených (do každého príspevku som dal patričnú fotku postaveného modelu)


Obrázek Obrázek
---
po 2 dňoch prekresľovania v Painte som zmastil cvičnú verziu Favorita s "pár" konštrukčnými úpravami,
tak som zase kus bližšie ku slivkovomodrému

Obrázek Obrázek Obrázek

tie strešné okná si nevšímajte, kreslil som to podľa fotky a samozrejme neodmeral rozmery :x budem musieť zmerať
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Favorit 135L roč. 91 (môj súčasný šedý)

Příspěvek od toudi_sk »

Škoda Favorit 135L roč. 91
(úprava modelu M10)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zoznam úprav:
upravená karoséria
prefarbený na svetlošedo
prerobené prelisy na strechu
nová maska, tzv "facelift 91"
prerobená kľučka zadných dverí na kolmú
upravený rozmer EVČ
prerobená kresba zadných dverí
vyhrievané zadné okno zo stieračom
ostrekovač zadného okna
upravené zadné zásterky

ďalší prerobený, alebo skôr prekopaný model je môj súčasne sedlaný slivkovošedý Favorit, len nie v momentálnom stave, to by mu
musela chýbať jedna zadná zásterka, škodovácky znak v prednej maske a nemal by čierne gumené lišty nad bočnými dverami
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Příspěvek od toudi_sk »

pri kreslení vecí na slivkovomodrý ma napadlo, že môj šedý Favorit má disky vo farbe karosérie a tie originál
z vystrihovačky sú trochu mimo (podobné som videl v inzeráte s rozmerom 13" 4×110mm), Favorit/Forman
starý typ mal rozteč dier 4×98mm a nový typ rozteč 4×100mm, navyše Forman by mal mať kolesá s inými dierami,
tie disky boli určené na vyššiu nosnosť

na porovnanie originál koliesko (1.), najprv som upravil fotku z internetu (2.),
no kedže nepotrebujem hrdzavú striebrenku bez stredovej puklice,
tak som dnes odfotil moje (3.) a trochu stmavil (4.)

Obrázek

nevyzerá to s nimi až tak zle

Obrázek
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Favorit 135L roč. 91 (môj súčasný šedý)

Příspěvek od toudi_sk »

Richibox mi poslal obrázok, ako by sa mal použiť modelový podvozok, ale nepáčilo sa mi to, že by som nepoužil
zadné zásterky a kryt na rezervu, tak som to spravil po svojom, je to beta, takže nejaká chybička sa tam nájde
(skrátiť/pridať/ubrať nejaké chlopne/čiarky na ohyby, ale hlavne treba ohnúť spodky nárazníkov do šikma),
no v podstate to tak môže byť, má to aj zásterky a šmikajda narástla z jedného dielu na ... dosť, ešte v noci som zmastil kasňu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

dnes doobeda zbúchal kolečká, vytlačené vyzerajú naozaj dobre, akurát dĺžku plášťa som rátal v pixeloch
a nie v mm, čo ma neospravedlňuje a sú trochu krátke, ešte som na ne v noci chcel nakresliť dezén

Obrázek Obrázek Obrázek

ale potom som sa našťastie spamätal, Dody mi ešte navrhol použiť reálne svetlá, ako dával colonel32,
čo vyskúšam a potom padali divoké návrhy na otvorené dvere ... mno a ešte na otvorenú kapotu motora,
čo by sa teoreticky dalo spraviť jednoducho, ale naozaj neviem, z čoho použiť drôtik na aretáciu kapoty,
pretože tenký nič nevydrží a ostatné budú vyzerať akoby tam stála lešenárska rúra :lol:

na záver animovaný z autosalónu
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Příspěvek od toudi_sk »

tak som zase kus pokročil, prerobený kufor, bočné okná, dodané dodané ťažné a mriežky na predný nárazník, nakreslená kapota a pridané späťáky podľa originálu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ešte nakresliť predné zásterky, motor (musím lepšie odfotiť), dorobiť rebrá do kasne a môžem lepiť ... dúfam, že už poslednú betu
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Škoda Favorit 135L roč. 91 (môj súčasný šedý)

Příspěvek od toudi_sk »

konečne zmastená ďalšia verzia slivkovošedého a blíži sa to do finále, snáď viac ako 1 beta už nebude Obrázek

upravený celý zadok bok aj 5. dvere (bol som nútený prekresliť to v Painte, lebo sklo zadných dverí bolo inak skosené),
čiže šírky jednotlivých hrán podľa zošikmenia, aby sa bok nedeformoval, hlbší výrez vzadu na dverách (je tam medzikus),
nahodil som EČV, spätné zrkadlá, predné zásterky, kapotu s motorom, podvozok, ten treba ešte vzadu skrátiť, podobne
ako zadný nárazník, je široký + zosvetliť mriežku na prednom nárazníku, nieje ju moc dobre vidieť

bez vnútorných rebier je to prd minibox :lol: pomocou samosvornej pinzety a magnetov
prípravok na lepenie spätných zrkadiel

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

len podotýkam, že motorový priestor (ktorý bude mať rozmer 11×14mm) som zatiaľ skladal z 8 fotiek,
na jeden záber som sám neobčiahol motor odfotiť, snáď vo finálnej verzii

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“