TVORBA: Převod souboru DWG (AutoCAD)

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

TVORBA: Převod souboru DWG (AutoCAD)

Příspěvek od Tomas »

Potřeboval bych poradit - mám model vytvořený v AutoCADU ve formátu dwg a potřeboval bych ho převést na nějaký "zveřejnitelný" formát, nejlíp png, jpg, bmp. Corel má v nabídce otevírání těchto souborů, ovšem když se o to pokusím, hlásí při otevírání souboru chybu. Nevíte někdo, jak na to v Corelu nebo jinak?

Zatím jediný převod, který funguje, je přímo od autora, kdy on je schopen model nějakým způsobem vyexportovat do Wordu. Nevýhodou je ovšem jeho velikost - z původně 250 kb velkého modelu máme najednou soubor 2,5 MB, což je pro účely stránek nepříliš vhodné.

Děkuji za rady
Naposledy upravil(a) Tomas dne 10.05.2009 17:54, celkem upraveno 1 x.
Kamila
Příspěvky: 17
Registrován: 15.08.2006 20:22

Příspěvek od Kamila »

Jde o to, jaký ACAD a Corel máš. Pokud ti nefunguje otevření zkus import (ACAD=>Corel). Možné řešení je též nedělat v ACADu texty, ale připsat je až v Corelu (nemusí mít stejné druhy písma a pak to zlobí). Pozor také na šrafování a podobné věci, může to být také jedna z příčin proč ti to nejde otevřít. Ještě jedno možné řesení - napíšu ti svůj mail do SZ, pošleš mi ten model v DWG, já ti ho převedu na CRD a pošlu ti ho mailem zpět, tak si vyber.
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Zkoušel si toto?
http://anydwg.com/dwg2img/
Mělo by to fungovat, aspoň co jsem si s tím trochu hrál. Nezapomeň změnit dpi aspoň na 300 a kvalitu generování křivek u obou parametrů na 50. V případě Zetoru asi taky velikost papíru na A4.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Díky za tipy vyzkouším. ACAD nemám žádný, jen soubor, který mi přišel mailem. Corel verzi 12.
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tomas píše:Díky za tipy vyzkouším. ACAD nemám žádný, jen soubor, který mi přišel mailem. Corel verzi 12.
To AnyDWG nepotřebuje nic, jen ten DWG soubor...
Uživatelský avatar
Krzychu74
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2006 03:18
Bydliště: Klodzko / Poland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krzychu74 »

Hi Thomas!
Try to design your models in Rhinoceros 3d. Here are links to Czech sites about Rhino:
http://www.google.com/search?as_q=rhino ... itesearch=
I design my Praha PB-3 in t Rhino (lump of model), then I make casts (throws) in Rhino and export to Corel 12 in AI format. Both of programs excellently cooperate. Rhino is friendly in a service than AutoCad.

Best regards.
Krzychu
-----------------------------
Witaj Thomas!
Spróbuj projektować swoje modele w Rhinoceros 3D. Tutaj są linki do czeskich stron o Rhino. (links)
Moją Praha PB-3 projektuję w Rhino (bryła modelu), potem robię rozwinięcia i eksportuję do Corela 12 w formacie AI. Oba programy doskonale ze sobą współpracują. Rhino jest przyjażniejsze w obsłudze niż AutoCad.

Pozdrawiam.
Krzychu
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“