STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Tuto cast stavby uz staviam podla seba, nakolko obsedantne vrstvenie kartonu by tu narastlo do nevidanych rozmerov (6 a viac vrstiev) - a to vsetko len kvoli jednoduchemu tvaru, rovnym stenam a umiestneni konstrukcneho dielu strechy do adekvatnej vysky. Urobil som drobne upravy a snad pojde vetko ako ma :) Predna cast palaca je zatial len vlozena navolno...

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Vcerajsia nocna stavba reprezentacneho zamku takmer nedopadla dobre. Nejako mi nesedeli rozmery, obvodove mury aj aj mury vnutorneho nadvoria boli dlhsie nez konstrukcny diel podorysu / strechy, takze mi vpredu vnzikla dvojmilimetrova fuga. Snazil som sa to stavat tak, aby to bolo vidiet co najmenej, vsetko som X-krat skusal nasucho a hladal ako to bude sediet najlepsi. Tiez chlopne ktorymi sa mury chytali o teren boli posunute a vzor na chlopniach nesedel so vzorom na terene, tak som ich musel zrusit uplne.

Obrázek

Obrázek

Nastastie diely strechy viacmenej sedeli s rozmermi obvodovych murov, takze fuga nakoniec nebude vobec vidiet. V kazdom pripade ale dost velky sok po troch epochach, kde vsetko sedelo na 100%. Ale tak o tom je modelarina :))))

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Takhle z průčelí mi zámek připomíná Litomyšl :) . Doufám, že sepisuješ poznámky pro WDS, děláš to jako betatest ;) .
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Mne celkovo pripomina Valtice a nahodou som pri hladani navodu na webe abicka narazil na seriu clankov ku vyvoji hradu a spominal sa tam prave Valticky zamok a bola aj fotka :)

Pripomienky spisujem a priebezne posielam WDSku, ked to uz budu vydavat, tak nech je to bezchybne. Zatial som narazil na drobnosti - zmatok v cislovani, nejasne vyuzitie dielov, ale toto je zatial najvyraznejsie...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Dnesna praca na stvrtej epoche hradu mala skor buraci, nez budovaci charakter. Az som mal chut premenovat seriu na JA BOURATEL (BOURAK? :))). Uz spominane chyby v rozmeroch dielov zo vcera sa prejavili aj na prednej casti zamku, takze som musel niektore casti strhnut, niektore zvnutra vystuzovat a opravovat. Najprv to vyzeralo zle (az som dostal doporucenie cely zamok zrusit a zacat znova), ale nakoniec to vyzera, ze to bude gut. Aj vdaka tomu ma dalsi problem s chybnym rozmerom dielu schodiska v miestach byvalej hradnej vezi Vsetkych Svatych vobec nerozhodil, vsetko som upravil a spat idem s usmevom na tvari vidiac uz svetlo na konci tunela :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Zamok a strechy napravene, ideme do finale...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Kostoly ma bavia. Velmi sympaticke stavby vo Vyvoji hradu a tak vobec. Preto si ich vdy nechavam nakoniec. Takze koniec. Stvrtej epochy ...

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Paráda :) . Doufám, že tě chyby neodradily od další epochy :arrow: .
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

JanO píše: 27.04.2020 07:04 Paráda :) . Doufám, že tě chyby neodradily od další epochy :arrow: .
Jasne, ze nie, bavi ma to stale. Uz sa tesim na poslednu, 2018 - tam uz budu aj auticka, zeriav a tak :)
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Tak prva chyba v piatej epoche sa nasla sama skor, nez som stihol poriadne strihnut do papiera. Vdaka uzivatelovi František Kováčik za upozornenie, na terennej zakladni nema zakresleny podorys kostola spravny tvar. Takze som si ho prekreslil ...

Obrázek
Povodny zly podorys kostola, rozmery plusminus sedia, chybaju ale skosene rohy, takze po nalepeni kostola na zakladnu by vycnievali biele rozky ... K ich vyplneniu sice ma sluzit diel c 16, ten ma ale inu strukturu kamenov, co posobi nie celkom pekne a tiez je to trochu malo elegantne vyriesenie problemu :)

Obrázek
Opraveny podorys kostola so skosenymi rohmi, snad teraz vsetko sadne...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Obrázek

Tak prva chyba v piatej epoche sa nasla sama skor, nez som stihol poriadne strihnut do papiera. Vdaka uzivatelovi František Kováčik za upozornenie, na terennej zakladni nema zakresleny podorys kostola spravny tvar. Takze som si ho prekreslil ...

Obrázek
Povodny zly podorys kostola, rozmery plusminus sedia, chybaju ale skosene rohy, takze po nalepeni kostola na zakladnu by vycnievali biele rozky ... K ich vyplneniu sice ma sluzit diel c 16, ten ma ale inu strukturu kamenov, co posobi nie celkom pekne a tiez je to trochu malo elegantne vyriesenie problemu :)

Obrázek
Opraveny podorys kostola so skosenymi rohmi, snad teraz vsetko sadne...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

... ako si tak sedim, tak si hovorim: Preco by som raz nemohol zacat od konca? A tak som postavil kostol :) Vsetko bolo OK, len som sa trochu trapil s osadenim strechy (povodne sa mala nasunut do obvodovych murov. No nasuval som obuvakom, kladivom aj pajsrom... Nakoniec som ale zvitazil a pre ilustraciu osadil hotovy kostol aj na povodny podorys. Jo - a dorobil som taku symboliku, co sa nosi na veziach kostolov, aj na predoslu epochu som osadil.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od JanO »

Ten kostel je už od I. epochy na jediném místě?
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

JanO píše: 30.04.2020 18:07 Ten kostel je už od I. epochy na jediném místě?
Nie, v prvej epoche bol na jeho mieste este breh rieky. Slovanske posvatne miesto bolo v miestach kde bol neskor hrad. V druhej epoche tam bola mal rotunda. Od tretej je tam kostol a prekvita :)
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: STAVBA: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Příspěvek od Le6n »

Par doplnkovych dielov pre moj vlastny sposob stavby a kostolik na prekreslenom terennom zaklade. Teraz sedi, ako detska ritka na serbliku...

Obrázek

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“