Saviem tp-3 s modelovým podvozkem a detaily

Ostatní modely 1:100
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Saviem tp-3 s modelovým podvozkem a detaily

Příspěvek od Ondras »

Rozhodl jsem se že udělám model Saviem tp-3 s modelovým podvozkem a detaily. Pomohly by jakékoli podklady,fotky existujících vozidel,Budou i otevírací bedny takže fotky výzbroje atd.(výzbroj francouzkého četnictva)

základový model http://www.minibox.webz.cz/downloads/MIKO/M01re.PNG

takže posílejte podklady a fotky tohohle auta. Potom by se hodily ještě nějaké francouzké noviny a mapy např Paříže předem dík

model nebude 1:100 ale o něco větší
Naposledy upravil(a) Ondras dne 21.07.2007 14:35, celkem upraveno 1 x.
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
superbox
Příspěvky: 36
Registrován: 18.04.2007 13:23
Bydliště: rezkova 1667 75301 hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Saviem tp-3 s modelovým podvozkem a detaily

Příspěvek od superbox »

Ondras píše:Rozhodl jsem se že udělám model Saviem tp-3 s modelovým podvozkem a detaily. Pomohly by jakékoli podklady,fotky existujících vozidel,Budou i otevírací bedny takže fotky výzbroje atd.,

základový model http://www.minibox.webz.cz/downloads/MIKO/M01re.PNG

takže posílejte podklady a fotky tohohle auta. Potom by se hodily ještě nějaké francouzké noviny a mapy např Paříže předem dík

model nebude 1:100 ale o něco větší
mám světy motorů zlet 1962-1976.co najdu to pošlu
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

díky moc by to pomohlo :lol: uvidím co vyhrabeš na netu je toho málo

rozhodl jsem se že model bude 1:100
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

u modelu bude spousta detailů: kanystr benzínu,Zbraně které můžete dát do bedny nebo je opřít o lavičku na korbě,otevírací dveře á la weiner, atd.
v krabici je předtištěna jedna zbraň na kterou můžete pokládat další
sada obsahuje 3samopaly a 3pistole 9mm) V další krabici se po otevření objeví mapa Francie a vypadá to to jako kdyby pod ní byly stohy dalších papírů ale to jenom tak vypadá díky fíglu který zatím neprozradím.

Jaký má být obsah třetí krabice? O tom rozhodnete vy! Stačí napsat svůj nápad do tohoto fora a nápad který bude nejlepší se objeví i ve vystřihovánce. Napište někdo prosím jestli měl saviem otevírací víko motoru podobné jako tato tatra od wds (pomohlo by i jestli to měla avia :wink:) :
Obrázek

Jestli ano přidejte foto
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

Ondras píše: Napište někdo prosím jestli měl saviem otevírací víko motoru podobné jako tato tatra od wds (pomohlo by i jestli to měla avia
Sklamu tě maska byla přišroubována a v podstatě nebylo důvodu ji odšroubovávat . Ke komponentům motoru který byl až nad přední nápravou se dostávalo přes otevírací výko motoru v kabině zbytek se obstarával pod vozem . Jinak originál saviem u řady SM6 měl u některých verzí odklápěcí celou kabinu
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

dík Petře tak udělám aspoň dveře
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Velmi zajimave auticko. Kdyz si das nazev auta do Googlu, najde ti par zajimavych stranek. Ja nasel nejakou francouzskou TP-3 Fan Stranku (fakt uz nevim URL) a tam byly tuny fotomaterialu k tomuto senzi auticku. Taky mam rozdelanou modelovou verzi, ale 1:100 a je to predelavka puvodniho Weinerova miniboxu.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

mohl bys to zkusit najít? Moc by mi pomohlo . když tak by mi stačila hlavička stránky al kdyby byl odkaz byl by to dobrý
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Ondras píše:mohl bys to zkusit najít? Moc by mi pomohlo . když tak by mi stačila hlavička stránky al kdyby byl odkaz byl by to dobrý
Koukam koukam, ale nikde to nemuzu najit, zustala mi jen hromda fotek. Jestli chce, muzu ti ej poslat na mejl. Je toho nejakejch 7 mega - cca 115 fotografii ruznych typu Saviemu. Dyztak mi dej do PM mejla...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

Takže saviem bude dostupný v těchto verzích
zelená barva verze basic - klasický minibox krabičkový podvozek, kabina, korba , možnost jednoduchých doplňků - krabic převzatých s originálního mikoboxu a laviček.

Easy (modré díly) - Modelový podvozek , korba , kabina , blatníky nádrž bedna nějaká kostra na boku akorát nevím k čemu slouží ale je tam, možnost vlepení laviček a beden stejných jako u vrze basic.

Medium (oranžové díly)- verze easy s doplňky jako je kostra plachty,plachta, otevírací bedna s archivem (po otevření je vidět mapa), se zbraněmi (na dně je samopal a po podlepení si na ni lze různě naházet 4 samopaly a čtyři pistole), Bedna bez víka se sudy benzínu atd.

tyto verze jsou dokončeny na 100%

Hard - Verze Medium s interiérem hotovo z 0%
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

tady je vzoreček pro Le6n který psal že doufá že model brzy uvidí
ještě chybí dveře ala weiner interiér budu dělat


Obrázek
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Koncept vypada dobre, jenom kdyz to chces mit vetsi nez 1:100, tak bych rozhodne nesel cestou pixelartu, uz u toho meritka 1:100 je to dost videt, kdyz to clovek tiskne...

BTW: Tlumeny Heckler & Koch MP5 SD6 u frantiku? Tam bych spis predpokladal nejaky FA-MAS (na obrazku dole). A taky si dej pozor na meritko, napr. ta Beretta 92F ma ve skutecnosti 217 mm, MP5 SD6 s vytahnutou pazbou 765 mm a FA-MAS 757 mm...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Gratuluju k prvnímu komplikovanějíšímu modelu!

Přidal bych se k Le6novi, pozor na měřítko!
Tak jak je to nakresleno, by měl samopal 940mm a pistole 540mm délku, což je přehnané.
Také se mi nezdá, že by měl Saviem jen 17cm široké pneumatiky, tak jak je to nakresleno.
Při měření jsem vycházel z toho, že šířka avie je 2050mm.

Takže fakt bacha na to měřítko, aby pak z toho nevznikla nějaká malůvka místo modelu :)

Tady nějaké info k Saviemu http://jetmedia.info/fr/archives/saviem ... m8_4x4.pdf
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Tak z šířek Avií a Saviemu jsem poněkud zmaten. U Avií jsem na netu viděl rozměry nejčastěji 2050mm ale i něco přes 1950mm.
Saviem by měl mít stejnou kabinu ale rozměry se taky liší
1990mm
http://www.militarycars.net/lesvehicules/tp3.php
nebo
http://r2087.free.fr/new/pages.php3?num=15

Tak jestli tu je nějaký odborník přes Avie, ať dá vědět.

Tady zřejmě bude i nějaká dokumentace, ale bude nutná registrace http://www.renault-saviem.nl/
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

A já napsal na Avii šířku 2,2 až 2,3 cm, když jsem dělal reedici Paper Case. No to mi tedy řekněte, kde jsem to sebral?
:shock:
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“