tft.cf - Kujebák

Ostatní modely 1:100
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

tft.cf - Kujebák

Příspěvek od tft.cf »

Obrázek

model bude již brzy na webu
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od Frenkye »

Tak na toto sa teda teším škoda že sa tento špeciál nedochoval
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Protože Adminovi bude ještě nějakou dobu trvat než zveřejní model, tak tu pro vás mám náhled modelu

Obrázek
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
mbactros
Příspěvky: 1008
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Tak uz to mas zverejnene, spolu so Slovnaftackou lizou. Ako si spravil tento model, to by som este akceptoval, ale vysvetli mi, ked si sa uz tolko s tou liazkou zo Slovnaftu vyhral - podla fotiek to skoro sedi, preco si tam dal kratku kabinu ked v reale je dlha!!! To je dost podstatny rozdiel, to by som skor ozelel nejaky ten majak, ale toto udrie do oci hned. V tomto prevedeni je to proste fikcia.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

mbactros píše:Tak uz to mas zverejnene, spolu so Slovnaftackou lizou. Ako si spravil tento model, to by som este akceptoval, ale vysvetli mi, ked si sa uz tolko s tou liazkou zo Slovnaftu vyhral - podla fotiek to skoro sedi, preco si tam dal kratku kabinu ked v reale je dlha!!! To je dost podstatny rozdiel, to by som skor ozelel nejaky ten majak, ale toto udrie do oci hned. V tomto prevedeni je to proste fikcia.
ta krátká kabina byla už na původním modelu a kdybych tam chtěl dát dlouhou tak bych jí musel vzít z jinýho modelu a přeměřit podvozek aby to všechno sedělo, a to by bylo složité, já sem hlavně rád že se mi s pomocí Frenkyeho podařilo ten model dokončit, možná až k tomu začnu dělat modelovej podvozek tak udělám novou kabinu.

To je sice pravda, ale na druhou stranu by mělo být zájmem autora, dělá-li model podle originálu, aby se originálu co nejvíce podobal. Doba modelů "fiction" už je pomalu pryč, hlavní smysl měla v době, kdy byl nedostatek modelů celkově. Dnes už je jich hodně, takže všem autorům bych doporučil věnovat se spíše modelům, které mají základ v opravdovém autě a fiction modely bych tvořil jen v případě, kdy to má reálné opodstatnění.
Je to vidět i na zájmu o tyto fiktivní a přebarvené modýlky - jednoznačně klesá.
Všem autorům si dovolím doporučit jednu věc - raději tvořit méně modelů, ale kvalitnějších a opravdovějších. A takové ty, na kterých se učíme, které přebarvujeme (taky to dělám) atd. můžeme vystavit třeba jako ukázku na foru, jak pokračujeme, zkusit si na nich co už zvládneme, pro svou radost si je slepit atd.

Omlouvám se autorovi tft.cf za trochu off-topic, ale patří to i k jeho modelu. Jinak na téma fiktivní a přebarvované modely asi založím zvláštní diskuzi, je to teď v souvislosti s množstvím modelů a připravovaným novým webem poměrně aktuální téma.

Poznámka Admin
.
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
Lukas
Příspěvky: 76
Registrován: 23.12.2006 22:18
Bydliště: Zlíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas »

Na kujebáku jsou taky menší nesrovnalostí vůči originální fotce :wink: ale to si myslim není až tak důležitý, jinak je do pěkný :!: :wink: :wink:
http://truckerlukas.wgz.cz můj web s modelama
http://www.profi-driver.ic.cz Forum kde mám virtuální firmu Profi Driver s.r.o a kamárádovu Bohemia Sped a.s.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Lukas píše:Na kujebáku jsou taky menší nesrovnalostí vůči originální fotce :wink: ale to si myslim není až tak důležitý, jinak je do pěkný :!: :wink: :wink:
Co konkrétně máš na mysli?
Lukas
Příspěvky: 76
Registrován: 23.12.2006 22:18
Bydliště: Zlíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas »

Tomas píše:
Lukas píše:Na kujebáku jsou taky menší nesrovnalostí vůči originální fotce :wink: ale to si myslim není až tak důležitý, jinak je do pěkný :!: :wink: :wink:
Co konkrétně máš na mysli?
Ty stěrače by tam měi vejt dva a to na proti sobě, pak ten plech na boku nárazníku by tam neměl být, a pod nárazníkem ten železnej spoiler by tam.
http://truckerlukas.wgz.cz můj web s modelama
http://www.profi-driver.ic.cz Forum kde mám virtuální firmu Profi Driver s.r.o a kamárádovu Bohemia Sped a.s.
mbactros
Příspěvky: 1008
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

A za kabinou na nadstavbe nema byt mriezka, nad prednou maskou ma byt napis SKODA sa mi zda, zadny blatnik ma mat zaoblene rohy a... a... a... ale to su iba detaily na rozdiel od uplne inej kabiny pri tej druhej lizine. Ale to uz sa rozoberalo.
Suhlasim s adminom v plnej miere, neviem preco sa davaju fotky realnych predloh, ked sa potom nedodrzuju.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

"Jinak na téma fiktivní a přebarvované modely asi založím zvláštní diskuzi, je to teď v souvislosti s množstvím modelů a připravovaným novým webem poměrně aktuální téma.

Poznámka Admin."

S tím bych naprosto souhlasil.
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

to se mi taky stalo petr.truck mi řel že je to fiction tak jsem to udělal přesně podle fotky :D
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

on by mozna uple stacil jeden thread nazvany "tft.cf - fantasticky fiktivni svet, kde by se prohanely slovnafty s kratkou kabinou, jeepy felicia v barvach Verejne Bezpecnosti (proc vlastne neudelame i modro-bilou, ze?) a spatne udelane kujabaky....
Uživatelský avatar
Ondras
Příspěvky: 151
Registrován: 27.04.2007 19:02
Bydliště: Rajhrad

Příspěvek od Ondras »

Colonel si musel rýpnout :D :D :D
OndraS píše:I :oops: LOVE :oops: BMX
Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Colonel32 píše:on by mozna uple stacil jeden thread nazvany "tft.cf - fantasticky fiktivni svet, kde by se prohanely slovnafty s kratkou kabinou, jeepy felicia v barvach Verejne Bezpecnosti (proc vlastne neudelame i modro-bilou, ze?) a spatne udelane kujabaky....
modrobílou verzi jsem měl v plánu ale ten nápis by byl moc malej a špatně čitelnej.
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

zpětná palba, dobrý
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“