Czechoslovakia Models s.r.o. 1:300/ tft.cf

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Tak ja by som to rad okomentoval.
Ten kostol hore na dnesnu kvalitu modelov neobstoji.
Tato stanica je uz o nieco lepsia ale aj tak by bola lepsia keby je spravena v niecom lepsom ako je malovanie. Tatra je myslim vzhladom na mierku dobra. Avia nevyzera vobec ako avia... Staci porovnat s aviou od pana Weinera.
Podlozka je v pohode ale trava podla mna nemoze byt len tmavozelena velka plocha... Staci porovnat s travou od pana Weinera.
Este by som poupravil roh chodnika a trochu ho zaoblil.
Neber to ako kritiku a nechcem ta tymto odradit ku kresleniu modelov len som napisal co by sa pripadne mohlo zlepsit.
Inak keby sa trochu zdvihla kvalita a bola by chut kreslit tak by mohla vzniknut velmi pekna seria modelov budov a aut v 1:300 a ktora by mohla rozsirit seriu MINIBOXOV od pana Weinera a myslim ze by to bolo super... Ale to je len myslienka do buducnosti ktora je dost narocna na cas :wink:
Obrázek
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak Ryderko mě předběhl, chtěl jsem napsat to samé:-) Program malování pokud možno vymaž. Já osobně doporučuji Corela, tváří se sice složitě ale když si to v něm ošaháš a zjistíš jak obrovský množství vychytávek se tam dá dělat, tak už si na malování ani nevzpomeneš. Pokud máš zájem a někde si toho corela "opatříš" tak ti i můžu dát po icq výcvik:-) Takovej pařan taky dělal v malování, pak sem mu ukázal corela a mohu říct, že dnes už jeho modely směle konkurují těm mým a to s tím pracuju už nějakej ten rok.

Hodně zdaru.
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Ryderko píše:Tak ja by som to rad okomentoval.
Ten kostol hore na dnesnu kvalitu modelov neobstoji.
Tato stanica je uz o nieco lepsia ale aj tak by bola lepsia keby je spravena v niecom lepsom ako je malovanie. Tatra je myslim vzhladom na mierku dobra. Avia nevyzera vobec ako avia... Staci porovnat s aviou od pana Weinera.
Podlozka je v pohode ale trava podla mna nemoze byt len tmavozelena velka plocha... Staci porovnat s travou od pana Weinera.
Este by som poupravil roh chodnika a trochu ho zaoblil.
Neber to ako kritiku a nechcem ta tymto odradit ku kresleniu modelov len som napisal co by sa pripadne mohlo zlepsit.
Inak keby sa trochu zdvihla kvalita a bola by chut kreslit tak by mohla vzniknut velmi pekna seria modelov budov a aut v 1:300 a ktora by mohla rozsirit seriu MINIBOXOV od pana Weinera a myslim ze by to bolo super... Ale to je len myslienka do buducnosti ktora je dost narocna na cas :wink:
Kostel byl můj první vlastní 1:300 model, takže kvalita je jaká je.
hasičská zbrojnice byla původně rodinný domek a byla o něco menší než je teď a stála na tom pozemku který ke pro ní připraven, jestli si si přečetl poznámku pod náhledem tak je tam napsáno že základ modelu je ze zaniklých Scryo modelů, Tatra je původní scryova, já sem jí jen trošku snížil výšku aby to vypadalo víc jako Tatra, původně měla šikmej zadek 8x8 a vypadala jako ta od SDH Lysá nad Labem, avia byla původně obyčejnej vlaník s plachtou, já jin jen předělal tu přilepovací nástavbu, podložka je vyříznutá z originální mapy Scryovi vesnice, do podložky sem nijak extra nešahal krom rozšíření základů pro zbrojnici.
kritika mi nijak nevadí, neví jestli se tvoje myšlenka uskuteční, já spíš vymejšlím v 1:100 a mám toho už docela hodně, ale většina převážně hasičských výtvorů je tak složitá že dostat z jednoho bočního pohledu celej model kterej by se dal slepit to by bylo složitý.
Rawen píše:Tak Ryderko mě předběhl, chtěl jsem napsat to samé:-) Program malování pokud možno vymaž. Já osobně doporučuji Corela, tváří se sice složitě ale když si to v něm ošaháš a zjistíš jak obrovský množství vychytávek se tam dá dělat, tak už si na malování ani nevzpomeneš. Pokud máš zájem a někde si toho corela "opatříš" tak ti i můžu dát po icq výcvik:-) Takovej pařan taky dělal v malování, pak sem mu ukázal corela a mohu říct, že dnes už jeho modely směle konkurují těm mým a to s tím pracuju už nějakej ten rok.

Hodně zdaru.
program malování je zakladní součástí každýho "wokna" takže to mazat nebudu protože v něj dělám plno věcí, kterou verzi Corela by si doporučoval já mám verzi 11 se kterou sem se učil před lety na počítačovým kroužku kam sem chodil když sem začínal s počítačem, jinak v corelu mám vytvořený nerealizovaný retro polep policejných vozů v tak velkém měřítku žek dyž bych si ho vytisknul na samolepku tak mi padně přesně na policejní auto, je to totiž v měřítku 1:1, taky už mám nějakou dobu rozdělanou rekonstrukci škody 120 1:100 origoš minibox, až si tohle přečteš budeš mít zájem o výcvik :-)
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Rawen-učitel tvůrců modelů :D
Ale jo, Corel je mnohem lepší než malování. A ono změnšit něco do měřítka není vůbec složitý, když to máš v křivkách, můžeš si velikost měnit jak se ti zlíbí.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

No vidíš chlape, tak ty s tím nakonec i umíš:-) To smazání malování sem myslel samozřejmě obrazně, nemam ten program rád, má tak málo funkcí, že jeho užitná hodnota pro profi práci je prakticky nulová( můj názor, sou borci co tam umí dělat obdivuhodné věci, to je ale spíš věcí jejich záliby a vždy tam budou nějaká omezení )

Takže vzhledem k tomu že už si v tom pracoval a verze 11 je v pohodě, tak si myslím že můžeš modely tvořit jen tam. Kdyby si potřeboval s něčim poradit tak napiš.

PS: spíš než učitel sem takový propagátor corelu:-) Prostě si myslím že se v tom tvoří nejpohodlněji, i když to tak ze začátku nevypadá.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Druhý autor ze stránek Scryo ale k naezení je a je tu na foru. A dokonce je i autorem toho domku. Jsem to totiž já.

Za sebe říkám, klidně to vydej, ale napiš tam sakra někam, že je to ze scryo i když už nefungují.

Jinak ani já nevim, kam Patrik zmizel
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Martin Happy píše:Druhý autor ze stránek Scryo ale k naezení je a je tu na foru. A dokonce je i autorem toho domku. Jsem to totiž já.

Za sebe říkám, klidně to vydej, ale napiš tam sakra někam, že je to ze scryo i když už nefungují.

Jinak ani já nevim, kam Patrik zmizel
Tak když je tu druhý autor tak to mu můžu ukázat jednu reedici kterou sem vytvořil ale nikdy se nedostala na web, protože první autor měl v plánu jinou aktualizaci a na tu nikdy nedošlo, napsal jsem že je to ze scryo modelů protože to bylo s nima na webu.

Nikdy neuveřejněná reedice původního rodinného domu ze série Scryo modelů, model zůstal v původním provedení pouze byl vyčištěn a převeden do PNG které neztrácí kvalitu jako původní JPG.

Obrázek
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Sem tady zase a hledám někoho kdo by dokázal v měřítku 1:300 postavit automobilový žebřík Tatra 815 6x6

zájemcům o stavbu model zašlu
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

já já já :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Velmi fajnový domek. Snad jen jediný - čistě můj subjektivní názor - nedával bych tam tu texturu toho kamení na střeše a nebo bych dal něco mnohem jemnějšího.
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Rawen píše:Velmi fajnový domek. Snad jen jediný - čistě můj subjektivní názor - nedával bych tam tu texturu toho kamení na střeše a nebo bych dal něco mnohem jemnějšího.
když ještě scryo web existoval tak tenhle moderní domek tam byl ke stažení v jpg, to co zde presentuji je vičištěná verze v png, všechny linky jsou ostré a psmo je dobře čitelné, na modelu už není žádní jpg deformace pouze na texturách, ty jsem zachoval v původním rozmazání
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“